Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
22/12/2015

Setki Rumunów protestuje w Bukareszcie przeciwko Barnevernet!

Około 600 demonstrantów zebrało się przed Ambasadą Norwegii w Bukareszcie, by protestować przeciwko Urzędowi Ochrony Dzieci (Barnevernet).

Rumuńskiej parze mieszkającej w Norwegii, Marius i Ruth Bodnariu, 16 listopada tamtejsze władze odebrały pięcioro dzieci. Barnevernet oskarżył zarówno rodziców, jak i dziadków o indoktrynację dzieci oraz bycie radykalnymi chrześcijanami.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: facebook.com

Źródło foto: facebook.com

Po tych wydarzeniach zostały utworzone specjalne grupy wsparcia na Facebooku oraz petycje on­-line. Pojawili się również ludzie, którzy byli gotowi pomóc utrzymać się rodzinie. Do kampanii włączyły się również niektóre organizacje chrześcijańskie.

W ramach kampanii wsparcia dla rodziny planowana jest seria protestów ulicznych, które mają odbyć się zarówno w Norwegii, jak i w Rumunii. Wszystko po to, żeby wywrzeć wpływ na norweski rząd, by jeszcze raz rozpatrzył sprawę zabrania dzieci rumuńskiej rodzinie. Pierwszy protest miał miejsce w sobotę (19 grudnia) w Bukareszcie. Rodzina Bodnariu, przy wsparciu rumuńskiego Family Alliance oraz Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Policji, zorganizowali protest przed Ambasadą Norwegii w Bukareszcie.

Na stronie wydarzenia o proteście na portalu Facebook rodzina napisała: „wszystkich zainteresowanych wsparciem Marius i Ruth Bodnariu w dążeniu do odzyskania ich pięciorga dzieci, które zabrane zostały przez norweskie służby ochrony dzieci (Barnevernet), proszone są o przybycie pod Ambasadę Norweską w Bukareszcie i przyłączenie się do protestu. (…) Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę na nadużycia, których dopuścił się Barnevernet przeciwko rodzinie Bodnariu i wielu innych rodzinom, którym również ta instytucja odebrała dzieci”.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=