Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
15/08/2015

Samochodem do Norwegii

Linie lotnicze oferują coraz bardziej korzystne połączenia z Polski do Norwegii. Plusem tego środka transportu jest na pewno czas, jaki potrzebujemy by dostać się z jednego kraju do drugiego, minusem natomiast na pewno jest późniejszy brak samochodu na miejscu. Jesteśmy skazani wtedy na publiczne środki transportu, które mogą być bardzo drogie. Co zrobić żeby na miejscu czuć się niezależnym i nie zbankrutować? Pojechać samochodem.

Chociaż nie ma bezpośredniego połączenia promem z Polski do krainy fiordów to można skorzystać z wielu połączeń do sąsiednich krajów.

Trasa w dużym stopniu będzie uzależniona od miejsca, z którego będziemy wyruszać oraz miejsca docelowego w Norwegii. Dla osób podróżujących ze wschodniej części Polski proponujemy połączenie z Gdynii do Karlskrona. Połączenie takie oferuje linia Stena Line i należy liczyć się z kosztem rzędu około500-600 zł za dwie osoby i samochód. Cena biletu uzależniona jest od czasu rezerwacji, dlatego żeby podróż za bardzo nie uszczupliła naszego portfela, najlepiej kupić bilety z dużym wyprzedzeniem.

W przypadku osób wyruszających z zachodniej części Polski proponujemy połączenie ze Świnoujścia do szwedzkiego Ystad. Na tej strasie możemy skorzystać z oferty dwóch linii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

samochodwnorwegii

Pierwszą z nich jest Polferries. Prom odpływa dwa razy dziennie i rejs trwa około 7 godzin. Za kierowcę z samochodem i dodatkową osobę będzie trzeba zapłacić około 590 zł. Warto zdecydować się na tego przewoźnika w momencie, jeżeli wybieramy się do Norwegii większą ilością osób, ponieważ za rejs w jedną stronę dla max. 5 osób i samochodu zapłacimy tylko 681 zł. Oczywiście w przypadku zakupu biletu od razu w dwie strony – cena maleje. Linia Polferries oferuje jeszcze ciekawe oferty last minute, dlatego czasami warto wstrzymać się z zakupem biletu. Jeżeli jednak podróżujemy tylko w dwie osoby, korzystniejsza wydaje się być oferta drugiej linii, która oferuje połączenia na tej trasie – Unity Line. Za dwie osoby i samochód w tym przypadku musimy zapłacić około 510 zł. Na wszystkich pasażerów, którzy nie wynajmą dodatkowo kabiny, czekają wygodne fotele lotnicze.

Istnieje możliwość skorzystania z portów naszych zachodnich sąsiadów. Linia Stena Line proponuje połączenie z niemieckiego Sassnitz do szwedzkiego Trelleborg. Rejs trwa około 4 godzin i kursuje dwa razy dziennie. Ceny za dwie osoby i samochód zaczynają się już od 239 zł. Stena Line oferuje również rejs do Trelleborg z niemieckiego Rostock. Ceny oscylują w podobnych przedziałach co na poprzednio opisanej trasie. W przypadku tego przewoźnika należy pamiętać, że ważny jest czas rezerwacji – im szybciej kupimy bilet, tym będzie on tańszy.

Już sama podróż promem może być dużą atrakcją. Na pokładzie znajdują się bary, sklepy, restauracje a nawet kasyna. W przypadku gdy nie zdecydujemy się dodatkowo wykupić miejsca w kabinie, do dyspozycji pasażerów są fotele lotnicze. W zależności od regulaminu przewoźnika, należy zgłosić się około 60-90 minut przed odpłynięciem.

Trasa Czas podróży Szacunkowa cena za dwie osoby i samochód Przewoźnik

Gdynia-Karlskrona ok. 12 godz. ok. 600 zł* Stena Line

www.stenaline.pl

Świnoujście- Ystad ok. 7 godz. ok. 590 zł Polferries

www.polferries.pl

Świnoujście- Ystad ok. 7 godz. ok. 510 zł Unity Line

www.unityline.pl

Sassnitz- Trelleborg ok. 4 godz. od 239 zł* Stena Line

www.stenaline.pl

Rostock- Trelleborg ok. 6 godz. od 259 zł* Stena Line

www.stenaline.pl

*zależy od czasu poprzedzającego wyjazd (rezerwacji)Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

gość - 2015-08-17
Świnoujście-Ystad jest spoko :)