Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
07/11/2016

Safia Abdi Haase została uhonorowana za swoją walkę o prawa kobiet

Safia Abdi Haase otrzymała nagrodę Amnesty za to, że od wielu lat walczy o prawa kobiet oraz wkłada wiele wysiłku, aby szerzyć pozytywny i wiarygodny obraz Somalii i kultury tego kraju w Norwegii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Zdjęcie: norwaytoday.info

Zdjęcie: norwaytoday.info

„Jest z pewnością wielu ludzi, którzy zasługują na tę nagrodę bardziej niż ja, ale przyjmuję ją z wdzięczności dla wszystkich kobiet, które doświadczyły przemocy oraz przemocy seksualnej” powiedziała.

„Haase jest znana ze swoich wysiłków na rzecz zwalczania przemocy oraz obrzezania u kobiet, a także z jej walki z rasizmem i uprzedzeniami. Opisana jako ambasador w zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ludzie słuchają jej, ponieważ doświadczyła dokładnie tego wszystkiego” powiedział przedstawiciel Amnesty International.

„Opowiadanie mojej historii daje mi siłę. Widzę, że moje doświadczenia mogą pomóc też innym” dodaje Haas. Kobieta urodziła się w Somalii w 1959 roku. Jako małe dziecko została poddana obrzezaniu. W 1992 roku przyjechała do Norwegii jako samotna matka z trzema małymi córkami. Haas z wykształcenia jest pielęgniarką i pracuje jako kierownik projektu w Fundacji Amathea.

Haase otrzymała wiele nagród za jej działania na rzecz zwalczania procederu okaleczania żeńskich narządów płciowych. Ponadto otrzymała Norweski Królewski Order Świętego Olafa za swoją pracę na rzecz kobiet oraz poprawy warunków życia dzieci.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: