Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/09/2016

Sąd ogłosił werdykt w sprawie norweskiej fryzjerki!

Dzisiaj został ogłoszony werdykt w głośnej sprawie norweskiej fryzjerki, która odmówiła obsłużenia dwóch muzułmanek, ponieważ miały na sobie hidżab. Sąd nałożył na oskarżoną karę grzywny w wysokości 10 000 NOK.

Zapisz się do Newslettera

Wpisz swój e-mail:

Merete Hodne / źródło foto: youtube.com

Merete Hodne / źródło foto: youtube.com

Norweskiej fryzjerce – Merete Hodne, groziło aż sześć miesięcy pozbawienia wolności za dyskryminację religijną. „Sąd nie ma wątpliwości, że oskarżona działała umyślnie i świadomie wyprosiła Malika Bayan ze swojego salonu tylko dlatego, że jest muzułmanką” orzekł sąd.

Oprócz grzywny w wysokości 10 000 NOK, Hodne musi opłacić koszty sądowe wynoszące 5 000 NOK. Adwokat oskarżonej poinformował agencję prasową NTB, że zamierzają odwołać się od decyzji sąd.

Czterdziestosiedmioletnia fryzjerka powiedział w sądzie, że postrzega hidżab jako symbol polityczny reprezentujący ideologię, która ją przeraża, a nie jako symbol religijny. „Widzę go jako symbol totalitarny. Kiedy widzę hidżab, nie widzę religii, ale totalitarną ideologię i reżim” powiedziała sędziom.

Według aktu oskarżenia, Hodne powiedziała do Bayan „będziesz musiała znaleźć inny salon, bo nie akceptuje klientów takich jak ty”.

Fryzjerka początkowo została obciążona grzywną w wysokości 8 000 NOK, jednak kobieta odmówiła jej zapłaty. Wtedy sprawa trafiła przed Sąd Rejonowy w Jæren w ubiegły czwartek.

Podczas procesu Hodne przyznała, że mogła okazać dwudziestoczteroletniej Bayan trochę więcej uprzejmości.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=