Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
09/03/2017

Ruszyła wielka akcja dofinansowania zakupu rowerów dla mieszkańców Oslo

Cała akcja jest pokłosiem polityki władz Oslo, które za cel obrały sobie popularyzację użytkowania rowerów wśród swoich mieszkańców. Oczywiście wszystko w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza.

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Założenia przewidują, że 25% mieszkańców Oslo będzie poruszała się po stolicy za pomocą rowerów. Celem jest aż 17% – owy przyrost względem obecnego wyniku 8%.

W tym celu miasto chce częściowo finansować mieszkańcom zakup rowerów typu cargo.

Rowery takie pozwalają na przewożenie większych ładunków i dzieci. Maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 25% całkowitej wartości roweru. W tym miejscu warto dodać, że rowery takie nie są tanie, a ich ceny wahają się od około 20 000 do 50 000 koron.

Mieszkańcy Oslo z dużym optymizmem podeszli do tego pomysłu i ochoczo korzystali z pomocy władz. Niedługo po ogłoszeniu akcji wyczerpano limit bonów na dofinansowanie dla indywidualnych osób.

Projekt ten to koncepcja władz Oslo na walkę z zanieczyszczeniem, które jest poważnym problemem stolicy Norwegii. W styczniu między innymi tymczasowo zabroniono wjazdu do centrum Oslo samochodami z silnikami diesla.

Odważne zamiaru władz miasta zakładają, że w 2019 roku wprowadzony zostanie całkowity zakaz wjazdu samochodów do centrum Oslo.

Jak widać, norweskie władze na poważnie wzięły się za problem zanieczyszczenia i nie ograniczają się jedynie do ostrzeżeń przed szkodliwym jego wpływem, tak, jak ma to często miejsce w innych krajach.Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: