Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
13/04/2016

Rozwód w Norwegii – co zrobić, jeśli jedna ze stron nie chce współpracować?

Niedawno pisaliśmy o tym, że rozwód w Norwegii można załatwić w urzędzie: Rozwód w Norwegii załatwia się w urzędzieMałżeństwo może zażądać rozwodu bez podania konkretnego powodu. Procedura rozwodowa nieco się komplikuje, gdy jedna ze stron nie chce współpracować i nie godzi się na podpisanie stosownych dokumentów.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wedding-322034_640

Bez oficjalnej separacji rozwód trwa znacznie dłużej. W przypadku, gdy strony nie są zgodne z faktem, że żyli oddzielnie minimum 2 lata, konieczna jest rozprawa sądowa. Strony mogą zażądać rozwodu, jeśli nie doszło do współżycia w przeciągu 2 lat od daty złożenia wniosku.

W przypadku rozprawy sądowej najlepiej skontaktować się z adwokatem, który zadba o prawidłowy przebieg rozwodu i uczciwy podział majątku. Bardzo często urząd norweski pokrywa koszty związane z poradami prawnymi.

Warto wiedzieć, że jeśli obydwoje małżonkowie mają polskie obywatelstwo, tona podstawie prawa międzynarodowego, można starać się o rozwód w Polsce. W polskim prawie nie jest wymagana roczna separacja. Konieczne jest jedynie wykazanie trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=