Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
22/01/2017

Rosja rozzłoszczona działaniami militarnymi Norwegii

Aktywności wojskowe NATO i Norwegii przy granicy z Republiką Rosyjską prowokują nieporozumienia i nadszarpują obowiązujący układ sił w Europie, uważa Moskwa.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

parade-182508_1920

Dopiero co informowaliśmy o ćwiczeniach wojskowych amerykańskich Marines na terenie Norwegii, przewidując, że przyczyni się to do wzrostu napięcia pomiędzy Rosją, a Zachodem. Na reakcję Kremla nie trzeba było długo czekać.

NRK news poinformowało o oświadczeniu wydanym przez ambasadę rosyjską w Oslo. Jest w nim mowa o gwałtownym wzroście działań militarnych w krajach NATO przy granicy z Rosją. Poprzedzać je, według Rosji, miały prowokacyjne komunikaty pochodzące od władz NATO. Według Moskwy miały one za zadanie zastraszyć Republikę Rosyjską i były częścią agresywnej kampanii propagandowej.

Ambasada zaznaczyła w komunikacie, że Norwegia, dla której Rosja nie stanowi zagrożenia ani teraz, ani w przyszłości, planuje zwiększyć natężenie wojsk w okolicach swoich granic. Ambasada podała szczegółowy przegląd planowanych i obecnie przeprowadzanych zmian.

Z innych informacji, które znalazły się w oświadczeniu rosyjskiej ambasady, podano, że Norwegia zwiększyła swoją obecność na morzu i w powietrzu. Stało się tak dzięki inteligentnym statkom „Marjata” i „Eder”. Norwedzy mają także zakupić 52 nowe myśliwce F-35, 5 nowych samolotów przeciw łodziom podwodnym P-8 i 4 łodzie podwodne.

Rosja jest też sprowokowana militarnymi ustaleniami Norwegii z innymi krajami. Między innymi chodzi o stacjonowanie około 330 żołnierzy USA w Værnes.

„Nawet w czasie zimnej wojny Norwegia trzymała się zasad, żeby nie wstępować w żadne porozumienia z innymi krajami, które pociągałyby za sobą otwieranie norweskich baz na obce siły wojskowe”- brzmi rosyjskie oświadczenie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: