Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
24/02/2017

Rodzina przebywająca w Norwegii od 27 lat skierowana do deportacji!

Norweski Departament ds. Imigracji (UDI) chce deportacji z kraju dwunastoosobowej rodziny, łącznie trzech pokoleń. UDI podejrzewa, że małżeństwo przybyłe do Norwegii w 1990 roku skłamało co do swojej narodowości.

Źródło foto: Berit Roald / NTB scanpix

Decyzja departamentu obejmuje oprócz małżeństwa ich trójkę dzieci, a także wnuków. Każde z nich musi opuścić Norwegię przed 1 – szym sierpnia tego roku, pisze Aftenposten. Po przyjrzeniu się raportowi z kontroli paszportowej w Fornebu z roku 1996 i porównaniu go z jordańskimi rejestrami, urzędnicy uważają, że para jest jordańskiej narodowości.

Rodzina jest wersji, że jest to wynik nieporozumienia i okazuje potwierdzenie, że przed przybyciem do Norwegii przebywali w Syrii ze statusem uchodźców z Palestyny.

Małżeństwo otrzymało norweskie obywatelstwo w 1997 roku. W 2012 roku rodzina została powiadomiona, że UDI podejrzewa podanie niepoprawnych informacji i w związku z tym ich obywatelstwo zostało nadane błędnie. W 2016 roku rodzinę pozbawiono obywatelstwa.

„Miałem 9 lat, kiedy przyjechałem do Norwegii. Moja siostra miała 4. Teraz, po 27 latach w Norwegii i 20 jako obywatel tego kraju, chce się nam to wszystko odebrać” – mówił 35 – letni syn małżeństwa dziennikowi Aftenposten. 35 – latek zadaje pytanie, dlaczego w przypadku przestępstw obowiązuje zasada przedawnienia, ale nie ma ona już zastosowania w kwestii nadawania obywatelstwa.

35 spraw odnośnie odebrania obywatelstwa będzie ponownie rozpatrywanych po złożeniu apelacji. Sąd w Oslo zajmuje się obecnie bliźniaczo podobną sprawą naukowca laboratorium biomedycznego – Mahada Abiba Mahamuda, który pozwał państwo po decyzji UDI o odebraniu mu obywatelstwa po 16 latach spędzonych w Norwegii.

UDI uważa, że Mahamud skłamał w sprawie swojego obywatelstwa i tak naprawdę pochodzi z Dżibuti, a nie z Somalii. Mahamud przyjechał do Norwegii w wieku 14 lat.Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: