Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
03/11/2016

Rak może stać się główną przyczyną śmierci w Norwegii

Najnowsze dane z Rejestru Przyczyn Śmierci wskazują, że to rak staje się główną przyczyną śmierci w Norwegii. Do tej pory mieszkańcy krainy fiordów umierali głównie z powodu chorób układu krążenia.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

hospital-840135_1920

Na szczeblu krajowym najczęstszymi przyczynami śmierci w 2015 roku nadal były choroby układu krążenia. Na nowotwory jednak co roku zapada coraz więcej osób. Wiele z nich kończy się niestety śmiercią.

W ubiegłym roku zarejestrowano około 11 600 zgonów (28,5%) z powodu chorób układu krążenia i około 11 000 (27,2%) zgonów spowodowanych nowotworami. „Wynika to częściowo z faktu, że mniej osób umiera z powodu chorób sercowo-naczyniowych, a liczba zgonów z powodu raka pozostaje dość stabilna” mówi dr Christian Lycke Ellingsen.

W powiatach Akershus, Buskerud, Vest-Fold, Aust-Agder Vest-Agder, Rogaland i Nordland rak jest najczęstszą przyczyną śmierci. Dane dotyczące zgonów z domów opieki i innych instytucji opieki i pielęgnacji pokazują, że obecnie 27,6% osób umiera z powodu raka, podczas gdy 26,6 procent umiera na choroby układu krążenia.

„Zanotowaliśmy niewielki spadek umieralności z powodu raka piersi i raka prostaty. Poza tym niewiele się zmieniło” dodaje dr Ellingsen.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: