Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/10/2015

Przemoc w rodzinie

60-letnia Norweżka została skazana na 120 dni kary więziennej za wielokrotne stosowanie przemocy wobec swojego bezbronnego męża. W lipcu tego roku kobieta posunęła się zdecydowanie za daleko.

Wycięła kawałek skóry z ramienia swojego małżonka, który musiał mieć założoną dużą ilość szwów po okaleczeniu. Kobieta także kopała i biła męża, co potwierdzają świadkowie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wheelchair-749985_640

Mężczyzna jest znacznie starszy od swojej żony i porusza się już na wózki inwalidzkim, w związku z czym jest zupełnie bezbronny i nie może się bronić przez brutalną kobietą. Akty przemocy mają najczęściej miejsce po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu przez Norweżkę. Starsza pani została uznana także winna stosowania przemocy wobec policjanta.

Niestety, przemoc w rodzinie nie należy do rzadkich przypadków, ale jest zakazana i karana. Na terenie Norwegii funkcjonują schroniska dla ofiar, które udzielają nie tylko doraźnej pomocy, ale także zapewniają wsparcie w podejmowaniu decyzji i właściwych kroków. Schroniska zapewniają ochronę i wsparcie każdemu poszkodowanemu, bez względu na płeć. Pomoc znajdą tam również osoby niepełnosprawne i członkowie mniejszości etnicznych. Więcej na ten temat można uzyskać pod adresem: https://pol-nor.com/przemoc-w-rodzinie-w-norwegii/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=