Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
20/10/2016

Premier Norwegii: „Nosisz nikab? Nie będziesz u mnie pracować”

Erna Solberg poinformowała, że kobiety, noszące nikab, nie znajdą u niej zatrudnienia. Premier Norwegii w stacji NRK powiedziała również, że pracodawca powinien mieć możliwość stanięcia twarzą w twarz ze swoimi pracownikami.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Erna_Solberg_-_2013-08-10_at_13-01-26-300x200

Pani Premier Norwegii wytłumaczyła, że każdy ma prawo pokazywania swojej przynależności religijnej, ale wszystko powinno mieć swoje granice. Dodała również, że w czasie wolnym każdy może robić, co uważa, ale w miejscu pracy każdy ma prawo widzieć twarz osoby, z którą się współpracuje.

„Według Erny Solberg, kobiety noszące nikab demonstrują nie tylko swoją wiarę, ale także poglądy polityczne, rzucając tym samym wyzwanie norweskiemu społeczeństwu” – możemy przeczytać w PolskieRadio.pl.

Minister Listhaug również zabrała głos w sprawie. Poinformowała, że osoby, które przyjechały do Norwegii, powinny dopasować się do norweskiego społeczeństwa. Dodała, że Norwegowie jedzą wieprzowinę, piją alkohol i pokazują twarz, więc Ci, którzy przyjeżdżają do Krainy Fiordów, muszą podporządkować się prawu, regułom oraz wartościom Norwegów.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Hayper80 - 2016-10-21
Nareszczie ludzkie podejście do sprawy chociaż ktoś ma jaja w tym kraju !!!!
Hokus - 2016-10-20
Terazzz??????????? Troche za puzno.
Pol-Nor