Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
06/02/2017

Premier Norwegii – nie możemy dłużej udawać, że problem rosyjski nie istnieje

Odmowa przyznania wiz na wjazd do Rosji norweskim politykom i oskarżenie rosyjskich służb bezpieczeństwa o ataki hakerskie na norweskie instytucje nie pozostawiają złudzeń – relacje na linii Norwegia – Rosja są co najmniej kłopotliwe, grzmiała Erna Solberg, premier Norwegii.

Erna_Solberg_-_2013-08-10_at_13-01-26-300x200

Premier przyznała, że obie sprawy były znane rządowi od jakiegoś czasu, ale wraz z ich wyjściem na światło dzienne jasne stało się, że Norwegia znajduje się w trudnej sytuacji w kwestii relacji z Rosją. Jednocześnie Solberg uspokajała, że oba państwa nadal utrzymują obustronną współpracę w strategicznych obszarach.

„To prawda, że kilku polityków rosyjskich znajduje się na liście osób z zakazem wjazdu do Norwegii, ale spowodowane jest to wyłącznie ich wsparciem i zachęcaniem do pogwałcenia praw człowieka. Jedynie oni sami są odpowiedzialni za swoją sytuację” – mówiła premier.

Solberg uważa, że zachowanie Rosji to zemsta na Norwegii za jej działania. Wyznała, że smutne jest to, iż dwa państwa kończą w takiej sytuacji.

„Bezpośrednią przyczyną nałożenia sankcji był początek realizacji porozumień mińskich” – kontynuowała Solberg, odwołując się do planu działania w sprawie kryzysu ukraińskiego.

                                                                                                                                                                                                                                                                  


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: