Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
27/11/2015

Pracujesz na morzu? Sprawdź, czy zapracowałeś na odpis podatkowy!

Osoby, które pracują na morzu w Norwegii, jako rybacy lub marynarze, mogą oszczędzić dużą sumę pieniędzy dzięki istniejącym odpisom podatkowym. W Krainie Fiordów można odpisać nawet 30% przychodu w danym roku rozliczeniowym. Kwota w przypadku marynarzy nie może być większa niż 80 000 NOK, a w przypadku rybaków i wędkarzy 150 000 NOK.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

morze_marynarz_statek

W przypadku, gdy praca marynarza jest źródłem dochodu dla danej osoby, ma prawo do specjalnych ulg i odpisów. W tym celu należy przepracować w zawodzie 130 dni w danym roku rozliczeniowym.

Praca marynarza nie może być wykonywana na pokładzie promów i statków pasażerskich, które kursują między norweskimi portami oddalonymi od siebie o mniej niż 300 mil morskich. Rybacy mogą skorzystać z odpisu w przypadku, gdy uczestniczył samotnie lub w grupie w połowach lub rybołówstwie na morzu lub wybrzeżu. Osoba musi przepracować w ten sposób 130 dni w danym roku podatkowym. Dodatkowym plusem jest możliwość odliczenia kosztów wyżywienia w czasie wykonywania pracy.

Co zrobić, jeśli ktoś jest zarówno marynarzem jak i rybakiem? W takiej sytuacji, aby skorzystać z ulgi podatkowej, również należy w sumie przepracować 130 dni w roku podatkowym w zawodzie marynarza lub rybaka. Osoby, które spełniają wymogi na otrzymanie obu odpisów, mogą je otrzymać.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=