Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
16/06/2016

Poznaj Raumabanen – najpiękniejszą trasę kolejową w Norwegii!

Trasy kolejowe w Norwegii należą do jednych z najpiękniejszych na świecie. Jest jednak jedna, która przez wiele przewodników turystycznych uznana została za najładniejszą. Mowa tu o Raumabanen – linii kolejowej pomiędzy stacjami Dombås a Åndalsnes w zachodniej części Norwegii.

Zobacz filmik promocyjny:

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:


Trasa Raumabanen ma długość około 115 km i jej pokonanie pociągiem zajmuje nieco ponad godzinę. Wycieczka na Raumabanen daje unikalną możliwość poznania z bliska strony niektórych z najbardziej spektakularnych krajobrazów Norwegii, jakie ma ona do zaoferowania. W ciągu zaledwie jednej godziny, pociąg zabierze Cię od pięknych fiordów do dzikich gór. Podczas podróży jedyne co musisz zrobić, to usiąść, patrzeć przez duże okna i cieszyć się widokami norweskiego krajobrazu, który jest pełen kontrastów.

Zobacz filmik z podróży:

Pociąg w okresie wakacyjnym zwalnia przy najbardziej spektakularnych krajobrazach, by pasażerowie mogli zrobić zdjęcie. Ponadto zatrzymuje się przy słynnym moście Kylling i przy Trollveggen – najwyższej prostopadłej górskiej ścianie Europy. Powoduje to wydłużenie czasu podróży o około 30 minut. Piękna, szmaragdowo-zielona rzeka Rauma ciągnie się tuż przy trasie pociągu przez większą część podróży. Charakter rzeki nieustannie się zmienia – w jednej chwili delikatnie płynie między małymi plażami o białym piasku, by za chwilę przekształcić się w dziki potok.

Źródło foto: raumabanen.net

Źródło foto: raumabanen.net

Podróż trasą Raumabanen to obowiązkowy punkt również dla każdego fana Harrego Pottera. A to dlatego, że jedną ze scen do filmu „Harry Potter i Książę Półkrwi” była kręcona na moście, który obejmuje trasa. Ta scena jest jedyną, która nie została nakręcona w Wielkiej Brytanii. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że w sezonie letnim na odcinku Bjorli-Åndalsnes uruchamiane są specjalne pociągi retro, które prowadzone są przez lokomotywę parową!Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=