Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
16/08/2016

Poznaj jedną z najpiękniejszych dróg na świecie… Droga Atlantycka w Norwegii!

Mało które państwo może poszczycić się tak spektakularną i zróżnicowaną przyrodą oraz rzeźbą terenu jak Norwegia. Jest to niezwykły kraj, pełny wspaniałych gór, zapierających dech w piersiach fiordów i bogatych pejzaży morskich. Znajduje się tam również droga, która zasługuje na szczególną uwagę. Biegnie ona tuż przy samym wybrzeżu. Atlanterhavsveien (Droga Atlantycka), bo o niej mowa, przez brytyjską gazetę The Guardian okrzyknięta została najlepszą drogą turystyczną na świecie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

droga_atlantycka_2

Atlanterhavsveien ma nieco ponad 8 km, ale każdy jej skrawek zasługuje na uwagę i zapiera dech w piersiach. Znajduje się pomiędzy dwoma miastami: Kristiansund i Molde.

Droga poprowadzona została przez niskie mosty wznoszące się nad morzem, które łączą ze sobą małe wyspeki. Położone one są dokładnie w zatoce Hustadvika, która słynie z bardzo dramatycznych sztormów. Ponadto, gdy jest cieplej, można zobaczyć tu wieloryby i foki.

droga_atlantycka_3

Droga prowadzi przez siedem mostów. Najwyższy z nich – Storseisundet wygięty jest w piękny łuk i jest połączeniem techniki i sztuki. Pozwala spojrzeć na architekturę mostów z zupełnie innej, bardziej artystycznej, perspektywy.

droga_atlantycka_4


Na trasie dostępne są cztery główne punkty widokowe, które idealnie nadają się na przerwę. W zboczach wkomponowane zostały małe kawiarnie. Miejsca te idealnie współgrają z otaczającym je krajobrazem. Ponadto co kilkaset metrów zrobione zostały niewielkie zjazdy, na których również można się zatrzymać by zwiedzić wyspę oraz podziwiać niesamowite widoki na Ocean Atlantycki.

droga_atlantycka_5

Jak dojechać?

Źródło: www.maps.google.com

Źródło: www.maps.google.com

Atlanterhavsvein znajduje się około 30 km na południowy-wschód od Kristiansund, natomiast kończy około 47 km przed miastem Molde. Jeżeli podróżować będziemy z Kristiansund należy trzymać się drogi 64. Powiedzie nas ona przez tunel pod Oceanem Atlantyckim (konieczne będzie uiszczenie opłaty, za samochód osobowy około 130 NOK – dane na rok 2015), by zaprowadzić na wyspę Averøy. Następnie biegnie przez malowniczą zachodnią jej część prosto do zatoki Hustadvika. Jeżeli jednak nasza podróż początek będzie mieć w Molde, należy kierować się drogą 64 aż do ronda w Moen. Tam zjechać trzeba na drogę 663, którapoprowadzi nas do Elnesvågen. Stamtąd podróż kontynuujemy drogą 664 aż do samego Bud.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Poznaj jedną z najpiękniejszych dróg na świecie… Droga Atlantycka w Norwegii!"