Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
14/10/2016

Popyt na samochody elektryczne wciąż rośnie w Norwegii

Czy wiecie, że w poprzednim miesiącu liczba samochodów elektrycznych w Norwegii stanowiła niemalże połowę łącznej sprzedaży wszystkich samochodów? Norweski rząd usiłuje być jak najbardziej proekologicznym krajem na świecie. Na razie świetnie im idzie. Jednym z celów jest wyeliminowanie silników spalinowych na norweskich drogach.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

electric-car-734574_640

Według MotoOnet.pl w ubiegłym miesiącu 47% zarejestrowanych aut w Norwegii ma napęd elektryczny lub hybrydowy. Sprzedaż diesli spadła o 13%, natomiast zbyt na auta na benzynę spadł o około 5%.

Tesla Model X to najpopularniejsza marka samochodów elektrycznych w Norwegii. Rząd również bardzo wspiera właścicieli aut proekologicznych oraz różnymi sposobami zachęca innych do ich kupna. Wśród nich można wymienić: dostępność do darmowych stacji ładowania publicznego, bezpłatne odcinki dróg i przeprawy promem oraz możliwość poruszania się po pasach wyznaczonych dla autobusów. Ponadto właściciele samochodów o napędzie elektrycznym zwolnieni są z płacenia za nie podatku do 2018 roku.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor