Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
05/08/2015

Pomysł na wycieczkę w Norwegii – Pulpit Rock

Do jednych z najchętniej odwiedzanych miejsc w Norwegii w środowisku naturalnym należy Pulpit Rock. Jest to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata, zarówno w lecie, jak i deszczową zimną porą. Jak wskazują statystyki, tegoroczna liczba odwiedzin atrakcji pobiła rekord. Ilość turystów wzrosła o 25% i nadal rośnie, w porównaniu do lat ubiegłych. Wszyscy, którzy jeszcze nie odwiedzili Pulpit Rock, powinni koniecznie to zrobić jeszcze tego lata!

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

foto: wikipedia.org

foto: wikipedia.org

Pulpit Rock wznosi się około 600 metrów nad Lysefjord w Norwegii. Strome skalne urwisko znajduje się naprzeciwko płaskowyżu Kjerag. Ma płaski szczyt o powierzchni około 25 metrów na 25 metrów. Niestety, punkt wycieczkowy nie jest zaopatrzony w węzeł sanitarny. Przez brak toalet na trasie prowadzącej na szczyt, wiele osób załatwia swoje potrzeby na łonie natury. Wędrówka na płaskowyż trwa około 2 godzin i niektórym trudno wytrzymać bez toalety publicznej. Część osób decyduje się na wizytę w pobliskich krzakach. W słoneczne dni turystom może doskwierać nieprzyjemny zapach.

Specjalne służby zajmują się oczyszczaniem drogi, by nie zniechęcać odwiedzających. Osoba zarządzająca miejscem deklaruje, że w przyszłym roku Pulpit Rock zostanie zaopatrzony w nowe sanitariaty.

Mimo małych niedogodności warto odwiedzin Pulpit Rock i zrobić sobie piękne pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Lysefjord.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Tesla - 2015-08-05
hmmm Polacy znają to chyba z naszych rodzimych szlaków turystycznych.... :/