Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
21/07/2015

Polska interweniuje w sprawie norweskiej płacy minimalnej dla kierowców

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wystąpiło do Komisji Europejskiej w sprawie norweskiej płacy minimalnej dla kierowców.

Przypomnijmy, od 1 lipca pod naciskiem norweskich związków zawodowych, wprowadzono minimalne wynagrodzenie dla kierowców zagranicznych autobusów i ciężarówek. Nowe przepisy dotyczą norweskich oraz zagranicznych kierowców, pod warunkiem znajdowania się odbiorcy na terenie Norwegii. Czytaj więcej w Zmiany dla kierowców w Norwegii.

Warto zaznaczyć, że Polska ma jedną z największych flot samochodów ciężarowych w całej UE.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

tir

Ministerstwo Spraw Zagranicznych również podjęło kroki w tej sprawie. 24 czerwca została wysłana nota z zapytaniami dot. kwestii płacy minimalnej. Norweska strona jeszcze nie odpowiedziała.

– Czekamy na odpowiedź ze strony Norwegów, (…) a jest ona kluczowa z punktu widzenia podjęcia kolejnych kroków. Naszym zdaniem przepisy o płacy minimalnej godzą w fundamenty funkcjonowania Unii Europejskiej, czyli w zasadę swobodnego przepływu towarów i usług – podkreślił wiceminister Paweł Olszewski portalowi Interia.pl.

Niemcy są pierwszym państwem, które wprowadziło taką płacę minimalną dla kierowców. Komisja Europejska w maju rozpoczęło postępowanie przeciwko Niemcom o naruszenie unijnego prawa. Berlin zawiesił stosowanie tych praw do momentu wyjaśnienia sprawy w KE.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Polska interweniuje w sprawie norweskiej płacy minimalnej dla kierowców"