Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
23/11/2016

Polityk FRP apeluje, aby rozważyć wprowadzenie kastracji chemicznej dla pedofilii!

Polityk FRP – Jan Arild Ellingsen uważa, że wszelkie metody muszą zostać omówione, aby walka przeciwko pedofilii i przemocy wobec dzieci była skuteczna. W związku z tym apeluje, aby rozpocząć dialog na temat kastracji chemicznej.


Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Jan Arild Ellingsen /  źródło foto: nrk.no

Jan Arild Ellingsen / źródło foto: nrk.no

Ellingsen podjął ten temat w programie telewizyjnym w związku z ujawnieniem afery pedofilskiej i masowymi aresztowaniami w świecie politycznym oraz prawniczym. Jednym z podejrzanych jest również funkcjonariusz policji w Bergen (więcej przeczytasz u nas: Skandal w Norwegii – politycy i prawnicy gwałcili dzieci oraz niemowlęta!).

„Wydaje mi się, że nie należy z góry rezygnować z żadnego rozwiązania i środka zapobiegawczego, jeżeli chodzi o molestowanie dzieci. Dlatego musimy również omówić kwestię kastracji chemicznej. Najważniejszą rzeczą jest, aby chronić dzieci” powiedział Ellingsen.

Psycholog – Svein Øverland ostrzega, że nie można być pewnym tego, że samo leczenie hormonalne zawsze zatrzyma sprawcę przed popełnieniem przestępstwa. Øverland jest zaangażowany w projekt pilotażowy, w którym oprawcy dobrowolnie poddają się terapii hormonalnej, aby wyeliminować swój popęd.

Øverland powiedział, że środowisko naukowe nie jest jednomyślne wobec stwierdzenia, że hormonalna terapia jest drogą naprzód. Opinia naukowców różni się w tej kwestii.

Specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej i seksuologii -Thore Langfeldt jest wśród tych badaczy, którzy są sceptycznie nastawieni do metody chemicznej kastracji. Napisał nawet publikację na ten temat. Zwrócił uwagę, że sterydy anaboliczne niwelują działanie stosowanych w przypadku hormonalnej kastracji preparatów hormonalnych. Sterydy anaboliczne są bardzo łatwo dostępne na rynku. „W takiej sytuacji nie uda nam się osiągnąć zmierzonego celu” powiedział Langfeldt w 2014 roku.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: