Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
15/10/2016

Pojawiły się przerażające komentarze na temat imigrantów na profilach dwóch norweskich ministrów

Komentarze, w których imigranci są określani jako małpy lub nazywani maszynami do rodzenia dzieci, pojawiły się na profilach dwóch ministrów partii FRP na portalu Facebook. Internauci pytają również, gdzie jest domniemane wsparcie dla „wojny domowej”?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-597007_640

Niektóre komentarze widniały na stronach profilowych przez kilka tygodni. Pojawiły się na profilach Minister Sylvi Listhaug i Ministra Per Sandberg. „Jestem zaskoczona, że tego typu komentarze nie są usuwane z oficjalnych kont polityków na Facebooku. To pomaga wzmocnić nienawiść. Uważam, że to przerażające” powiedziała profesor Anne Birgitta Nilsen agencji prasowej NTB.

I tak na profilach norweskich ministrów można było przeczytać takie komentarze: „Czy musi dojść do wojny domowej, zanim politycy zrozumieją?” pyta osoba na koncie Minister Listhaug. Inna osoba pisze, że „cała populacja Afryki to „maszyny do rodzenia dzieci” i powinna być przymusowo sterylizowana”.

„Listhaug i Sandberg powinni usunąć te komentarze. Ponoszą odpowiedzialność za swoje konta na portalu Facebook. W momencie, kiedy ludzie nawołują się do przemocy lub nienawiści, na pewno nie powinno to przejść bez echa” powiedziała Nilsen.

Zwróciła również uwagę, że ministrowie są wzorem dla wielu ludzi i wiele osób będzie myśleć, że tego rodzaju wypowiedzi są w porządku, gdy nie są one usuwane ze stron na Facebooku.

Listhaug napisała w e-mailu do NTB, że nie zgadza się z komentarzami, które zostały umieszczone u niej na profilu. „Robimy wszystko, aby usunąć komentarze” napisała Listhaug. Dodała również, że jej oficjalny profil śledzi bardzo dużo osób i cały czas dodawane są nowe komentarze.

„Pod niektórymi postami znajduje się aż tysiąc komentarzy. Nie mamy zdolności, aby kontrolować je 24/7. Robimy to najlepiej jak potrafimy. Dla nas ważne jest, aby ludzie byli odpowiedzialni za to, co piszą” powiedział Listhaug.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor