Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
25/10/2016

Pojawiła się wypowiedź nawołująca do zabijania muzułmanów na oficjalnym profilu minister Listhaug na Facebooku!

W piątek na oficjalnym profilu Minister ds. Migracji i Integracji Sylvi Listhaug na portalu Facebook, pojawiła się wypowiedź, w której autor groził muzułmanom śmiercią. Wypowiedź ta została usunięta dopiero w niedzielę rano!

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-597007_640

Według gazety Dagsavisen komentarz pojawił się na profilu Listhaug w piątek. Jego autor napisał następujące słowa: „Zamknijmy norweskie granice i wypuśćmy naszego bohatera Andersa Breivika. Zacznijmy zabijać tych wszystkich cholernych muzułmanów, którzy są już w Norwegii. Heil Breivik!”. Wypowiedź o tej treści, która została napisana w języku angielskim, została usunięta dopiero w niedzielę rano.

Za oficjalne konto Pani Minister na Facebooku odpowiedzialny jest jej doradca Espen Teigen oraz ona sama. Teigen poinformował gazetę Dagsavisen, że komentarz został usunięty tak szybko, jak tylko było to możliwe. Autor komentarza został ponadto zablokowany.

Teigen zapytany o to, dlaczego komentarz widniał na profilu prawie dwa dni odpowiedział: „Robimy wszystko, aby na bieżąco usuwać tego typu komentarze, a ich autorów blokować. Codziennie pojawia się setki nowych komentarzy. Ubolewamy, że nie udało nam się w odpowiednim momencie usunąć tej wypowiedzi”.

„To, co zostało napisane, to czyste szaleństwo, a my na pewno nie popieramy takich działań” dodaje Teigen.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor