Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
22/02/2016

Poczuj klimat Norwegii – sprawdź, gdzie możesz to zrobić!

Najbardziej spektakularnymi i zróżnicowanymi regionami w Norwegii są fiordy. Majestatyczne cuda zapierają dech w piersiach, dlatego warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą. Głosowanie przeprowadzone przez National Geographic wybrało norweskie fiordy na najlepsze miejsce na świecie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

fiord

Kręgosłupem norweskich fiordów jest 200 kilometrowy Sognefjord, który przecina trzy parki narodowe i jest otoczony setką maleńkich osad. Łatwy dostęp do kilku parków narodowych oferuje także Hardengerfiord, a poza tym liczne szlaki turystyczne, wodospady i lodowce.

Marzeniem każdej osoby przebywającej w Norwegii, czy to turystycznie, czy też na stałe, jest zobaczenie wszystkich norweskich fiordów. Krajobrazy Krainy Fiordów są znane na całym świecie dzięki reklamom telewizyjnym samochodów. Więcej informacji na temat norweskich fiordów można przeczytać tutaj: Fiordy w Norwegii. Wspaniałe widoki gwarantuje także Droga Atlantycka i Droga Trolli.

Podczas zwiedzania Norwegii warto zrobić sobie przerwę w którymś z miejskich regionów. Jednym z atrakcyjniejszych norweskich miast jest Bergen, które słynie z górskiego krajobrazu, żywej sceny muzycznej i licznych wysoko cenionych restauracji. Stavanger oferuje godny program kulturalny, a zainteresowani secesyjną architekturą powinni odwiedzić centrum Ålesund.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=