Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/04/2016

Początki polskiego przedsiębiorcy w Norwegii – 5 przydatnych wskazówek na początek norweskiej drogi biznesowej

Coraz więcej osób decyduje się na założenie firmy w Norwegii, która jest przyjaznym krajem dla przedsiębiorców. Rynek norweski jest otwarty na obcokrajowców, a Norwegowie z chęcią podejmują współpracę z innymi nacjami. Polacy cieszą się opinią fachowców na ziemi norweskiej. Najczęściej decydują się na założenie firmy budowlanej lub sprzątającej. Gwarancją sukcesu w Norwegii jest przede wszystkim odwaga, konsekwencja i determinacja.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

O czym należy pamiętać, aby szybko i efektywnie rozwinąć firmę w Norwegii? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań stawianych przez przedsiębiorców, którzy planują rozpocząć działalność w Norwegii.

1. Kiedy zacząć?

O sukcesie firmy w znacznym stopniu decyduje moment rozpoczęcia działalności. Osoby, które planują zająć się remontowaniem domów i świadczeniem usług z zakresu budowlanki, nie powinny startować z biznesem zimową porą. Zima w Norwegii jest surowa i długa. Śnieg, opady deszczu i bardzo niskie temperatury mogą odwlec w czasie otrzymanie pierwszego zlecenia. Odpowiednim miesiącem na rozpoczęcie działalności nie jest również sierpień – miesiąc urlopów norweskich rodzin.

2. Jak znaleźć pierwszego klienta?

Pierwszych klientów trzeba poszukać samodzielnie. Niektórzy decydują się na chodzenie i pukanie do każdych drzwi i pozostawianie ulotek informacyjnych. Najważniejsze, żeby nie zniechęcać sie już na początku. Znalezienie pierwszej zainteresowanej osoby może nastąpić dopiero po zapukaniu do 100 domów. Czasami udaje się znaleźć pierwszego klienta znacznie wcześniej.

3. Jaki sprzęt warto wziąć z Polski?

Osoby, które decydują się na założenie firmy świadczącej usługi remontowe lub sprzątającej, nie muszą brać całego potrzebnego sprzętu do Norwegii. Bardzo często okazuje się, że Norwegowie mają wszystko na miejscu, a jeśli nie, zazwyczaj nie mają problemu z tym, żeby pojechać do sklepu i kupić.

4. Na co zwracają uwagę Norwegowie?

Dla przedsiębiorcy działającego na terenie Norwegii kluczowe znaczenie ma opinia, która krąży na temat jego biznesu w środowisku. Jeśli ktoś cieszy się dobrym zdaniem wśród Norwegów, na pewno nie pozostanie bez pracy. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na rzetelność, terminowość, sumienność, a także na uczciwość. Jakoś wykonania pierwszego zlecenia ma bardzo duży wpływ na dalsze losy przedsiębiorstwa, ponieważ lokalne społeczności szybko dzielą się opiniami o nowych firmach.

5. Czy do prowadzenia firmy w Norwegii konieczna jest znajomość języka norweskiego?

Norwegowie doceniają osoby, które starają się mówić po norwesku. Inwestycja czasu w naukę języka norweskiego może mieć wpływ na ilość klientów. Podczas nauki języka obcego należy pamiętać przede wszystkim o systematyczności. Wystarczy nauczyć się około 10- 15 słów dziennie, aby już po roku swobodnie przekazywać proste komunikaty. Warto otaczać się ludźmi, którzy biegle władają językiem norweskim, włączać norweskie napisy podczas oglądania filmów i słuchać norweskiej stacji radiowej.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Polska Norwegia - 2016-04-06
Panie Bartoszu, prosimy o e-mail na post@pol-nor.com. Możemy Panu pomóc w tej dziedzinie.
bartosz - 2016-04-02
Witam chciałbym się umówić na rozmowę najlepiej z księgową lub osobą zorientowaną która udzieli mi informacji odnośnie prowadzenia działalności w norwegii, polskiej działalności lub otwarcie norweskiej.
kolo - 2016-04-01
alez wyczerpujacy artykul, a moze by napisali jakie wymogi trzeba spelnic ile to kosztuje? jestescie zenujacym portalem