Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
28/07/2016

Planujesz jechać na Lofoty? Sprawdź, co warto tam zobaczyć!

Na Morzu Norweskim jest jedno takie miejsce, które zasługuje na szczególną uwagę. Lofoty to kompleks archipelagów o długości 112 km u północno-zachodnich wybrzeży Norwegii. Region ten może poszczycić się bardzo dobrymi warunkami klimatycznymi. Jest tu bowiem dużo cieplej niż w innych miejscowościach położonych na tej samej szerokości geograficznej. To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają spędzać czas na łonie dziewiczej natury.

Zapisz się do Newslettera

Wpisz swój e-mail:

dawn-1018660_1920

Podróżując po Lofotach warto odwiedzić miejscowość Å. Znajduje się tutaj Norsk Fiskeværsmuseum. Jest to skansen, który ukazuje życie rybaków z tych terenów na przestrzeni 250 lat. Można podziwiać tu kompleks charakterystycznych czerwonych domków.

W miejscowości Reine stare czerwone domki rybaków zostały przerobione na domki dla turystów. To fajna opcja dla każdego, kto chce całkowicie poczuć klimat okolicy. Odwiedzając tą miejscowość, grzechem byłoby nie wejść na Reinebringen (około 422 wysokości). Z góry roztacza się chyba najpopularniejszy widok na Lofoty, który zobaczyć możemy w każdym przewodniku. Warto jednak uważać, ponieważ podejście w wielu miejscach jest dość strome, dlatego nie jest to najlepszy pomysł, aby wybierać się tam w deszczową pogodę lub z małymi dziećmi.

W miejscowości Hamnøy można znaleźć zarówno małe czerwone domki, piaszczyste plaże, przepiękne widoki, błękitne morze oraz strzeliste góry…jest tam po prostu wszystko! Aby podziwiać „Midnight Sun”, najlepiej wybrać się do Ramberg. Tamtejsze plaże nadają się do tego idealnie!

Każdy entuzjasta historii i kultury wikingów koniecznie musi odwiedzić Borg. Znajduje się tam bowiem najlepiej zachowana osada wikingów. Obecnie funkcjonuje ona jako muzeum – Lofotr Vikingmuseum.

W Kabelvåg znajduje się tradycyjny kościół Vågan kirke zwany Katedrą Lofotów, który wzniesiony został prawdopodobnie w 1898 roku. W Svolvær – stolicy Lofotów, znajduje się jedna z najlepiej funkcjonujących informacji turystycznych w Norwegii – warto do niej zajrzeć!

Ponadto, podróżując drogą E10 warto rozglądać się dookoła, ponieważ w każdej chwili na horyzoncie może pojawić się delfin wieloryb lub orka! Czy potrzebujecie jeszcze jakiś słów zachęty?


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=