Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/07/2016

Piesze wędrówki w Norwegii. Od czego zacząć?

O tym, że norweska natura jest oszałamiająca, nie trzeba do tego stwierdzenia chyba nikogo przekonywać. Soczysta zieleń, rwące potoki i strzeliste góry zapierają dech w piersi niejednemu turyście. Piesze wędrówki to tutaj czysta przyjemność. Nie trzeba odchodzić daleko, by odkryć niezapomniane miejsca. Jak jednak planować trasę swojej wędrówki? Gdzie szukać informacji? Zaraz Wam podpowiemy!

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

norway-483185_640

Den Norske Turistforening (DNT) to Norweskie Stowarzyszenie Trekingowe. Założył je norweski bankier i filantrop Thomas Heftye w XIX w. Na początku organizacja liczyła sobie 223 członków. Dziś DNT jest największą organizacją życia w Norwegii. Ma ponad 260.000 członków w 57 niektórych lokalnych filiach członkowskich w całym kraju, od Kristiansand na południu do Przylądka Północnego na północy.

DNT ma na celu promowanie prostych, wszechstronnych i przyjaznych dla środowiska aktywności na świeżym powietrzu oraz wzbogacanie krajobrazu kulturowego. Członkowie stowarzyszenia DNT specjalizują się w wycieczkach, zarówno w okresie letnich jak i zimowym. Każdego roku organizowanych jest ponad 4000 wycieczki, kursów i innych działań, w których uczestniczy ponad 100.000 osób! DNT zajmuje się również sportami górskimi i każdego roku organizuje kursy wspinaczki i wędrówki na lodowiec. Oferta DNT jest bardzo bogata i zawiera propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży dorosłych oraz całych rodzin.

Dołączając do stowarzyszenia otrzymuje się wiele korzyści, m.in. ceny członkowskie na kabiny w około 500 stowarzyszeniach spacerowych na terenie całego kraju, zniżki w kilku prywatnych hotelach górskich i schroniskach turystycznych, zniżki w szwedzkich, fińskich i islandzkich stowarzyszenia spacerowych, rabat na sprzęcie turystycznym w siedzibie stowarzyszenia trekkingowy lub w wybranych sklepach na terenie całego kraju, rabat na norweskich Kolei Państwowych (NSB), karty klienta.

Koszty rocznego członkostwa wynoszą:

–              dla osoby dorosłej – 640 NOK,

–              dla młodzieży w wieku od 19 do 26 lat – 330 NOK,

–              dla dzieci w wieku od 13 do 18 – 200 NOK,

–              dla osób urodzonych w roku 1949 lub wcześniej – 495 NOK

Pełny cennik można znaleźć na stronie: https://english.dnt.no/join/

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Piesze wędrówki w Norwegii


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=