Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
07/05/2016

Pierwsza Komunia Święta w Norwegii – jakie warunki musi spełnić dziecko, przygotowujące się do Komunii Świętej?

W Polsce maj jest miesiącem, w którym odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Nie inaczej jest w Norwegii. Tamtejsza parafia organizuje, najczęściej raz w miesiącu, katechezę, która ma na celu przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu komunii. To od tych lekcji, a nie wieku dziecka, zależy czy będzie mogło ono przystąpić do komunii. Podczas katechezy uczniowie są również przygotowywani do sakramentu pokuty. Pierwsza spowiedź święta odbywa się w parafii zazwyczaj miesiąc przed komunią.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

church

Aby dziecko mogło przystąpić do komunii w norweskim kościele katolickim musi osiągnąć wiek 10 lat i być ochrzczone. Ponadto musi uczęszczać przez dwa lata na lekcję katechezy oraz przystąpić do sakramentu pokuty. Powinno również uczestniczyć w niedzielnych i świątecznych mszach świętych.

Pierwsza Komunia dziecka to również wymagania stawiane rodzicom dzieci. Oni również powinni uczestniczyć razem z dzieckiem w spotkaniach organizowanych w kościele oraz w niedzielnych i świątecznych mszach. Podczas spotkań w kościele omawiany jest m.in. przebieg ceremonii, jej termin, wystrój kościoła oraz ubiór dzieci.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=