Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
25/05/2015

Pięć miejsc w Norwegii, które musi odwiedzić każdy wielbiciel Wikingów

Marion Fjelde Larsen, kurator Muzeum Wikingów Lofotr, wybrał pięć miejsc w Norwegii, które musi odwiedzić każdy wielbiciel Wikingów.

Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo

Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo musi zobaczyć każdy zainteresowany ich historią. Na świecie są dwa najlepiej zachowane drewniane statki Wikingów, oba pochodzą z IX wieku i oba można podziwiać w tym właśnie muzeum. To tu, znaleźć można również: mniejsze statki, sanki, koszyk z wyjątkową ornamentyką, a także szereg narzędzi, uprzęży, tekstylia i przedmioty codziennego użytku, które świetnie uzupełniają wystawę.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wikipedia.org

wikipedia.org

Muzeum Wikingów Lofotr w Borg

Cofnij się w czasie i doświadcz życia w gospodarstwie domowym Wikingów w Borg, w pobliżu Leknes, gdzie znajduje się jedna z największych znanych domów Wikinga jakie znaleziono. Można usłyszeć tu opowieści o władcy Wikingów, sławie i bogactwie. Dołącz do uczty Wikingów! Latem można tu również popływać statkiem Wikingów, jeździć konno, spróbować swoich sił w rzucaniu toporem i strzelaniu z łuku.

visitnorway.com

visitnorway.com

Karmøy i Haugesund w Rogaland

Po bitwie o Hafrsfjord, która miała miejsce w 872 roku, Harald Jasnowłosy ustanowiony został pierwszym władcą Avaldsnes. Miejsce to było starożytnym centrum władzy na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Avaldsnes było kiedyś samodzielną gminą, ale teraz jest częścią gminy Karmøy w Rogaland. Możesz udać się śladami Haralda Jasnowłosego i odkryć bogatą historię tego miejsca.

Krajowe Centrum Kultury Stiklestad, na północy Trøndelag

Festiwal St Olav przyciąga dziesiątki tysięcy turystów każdego roku. Oferuje on Medieval Market, wystawy sztuki, koncerty, przedstawienia teatralne, seminaria i wiele więcej. Popularny jest również Teatr St Olav, który daje przedstawienie co roku pod koniec lipca. Wszystko zaczęło się w 1954 roku i jest najdłużej grającym na świeżym powietrzu teatrem w Norwegii, a znajdujący się tam amfiteatr jest również największym takim w Skandynawii.

Dolina Wikingów w Gudvangen

Obóz Wikingów znajduje się w maleńkiej miejscowości Gudvangen i położony jest nad brzegiem malowniczego fiordu Nærøyfjord, który objęty jest patronatem UNESCO. Swoje 10-lecie dolina ta obchodziła w 2012 roku. Odwiedzając to miejsce masz możliwość poznania życia Wikingów, odwiedzenia ich niesamowitego targowiska, gdzie są produkowane tradycyjne rękodzieła, poznać smak ich tradycyjnego jedzenia, rzuć okiem na namioty Wikingów, a nawet dosiąść wioseł statku Wikingów.

naroyfjorden2_norway_740x33


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Harvey - 2015-05-25
Ja byłem w muzeum łodzi w Oslo i naprawdę robi wrażenie :D
Karo - 2015-05-25
JA CHCĘ DO DOLNY WIKINGÓW <3