Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
09/01/2017

Partia liberalna chce wprowadzić prawo do eutanazji

W drugim projekcie nowego programu partii, Partia Liberalna (Venstre) proponuje zbadanie możliwości zalegalizowania eutanazji w Norwegii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

hands-old-1408480_1920

Jak podaje NRK, zastępca przewodniczącego Partii Liberalnej, Guri Melby i dziewięciu innych członków komitetu poparło wniosek, podczas gdy tylko dwóch członków było przeciwnych. W związku z tym propozycja zostanie dodana w drugim projekcie programu partii:

„Liberałowie zbadają możliwość zezwolenia na przeprowadzenie eutanazji, która zabezpiecza interesy każdego z nas, dając możliwość określenia końca swojego życia, aby chronić je przed niewłaściwym wpływem innych osób. Projekt ustawy jest tak sformułowany, że może on uzyskać poparcie większości w Kongresie partii” powiedziała lider Młodych Liberałów – Tord Hustveit Young.

Stowarzyszenie „Prawo do godnej śmierci” (Foreningen Retten til en verdig DoD) podaje, że w ubiegłym roku wyraźna większość w Norwegii wspiera eutanazję. Stowarzyszenie twierdzi, że około 70 – 80% Norwegów wspiera samodzielną decyzję o zakończeniu życia.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: