Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
20/07/2016

Odszkodowania w Norwegii

W celu ubiegania się o odszkodowanie w Norwegii należy mieć podstawę do odpowiedzialności, należy udokumentować stratę ekonomiczną i przewidywalny związek przyczynowości między uszkodzeniem a stratą.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

korony_norweskie

W przypadku wypadków samochodowych można starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC pojazdu sprawcy pojazdu. O świadczenie może ubiegać się kierowca pojazdu poszkodowanego, pasażerowie, piesi, rowerzyści i motocykliści. Prawo do odszkodowania należy się bez względu na to, kto jest winny spowodowania wypadku. Podstawą o winie jest sporządzona notatka przez policję na miejscu wypadku. O odszkodowanie można ubiegać się nawet w przypadku szkody materialnej. Rekompensata należy się za wszystkie szkody spowodowane wypadkiem, zarówno szkody fizyczne i psychiczne. Wysokość odszkodowania zależy od wyrządzonej szkody. Osobom poszkodowanym przysługuje zwrot środków za naprawę pojazdu, za koszty leczenia i rehabilitacji, zadośćuczynienie za szkody fizyczne i psychiczne, za straty materialne oraz zwrot utraconych dochodów. Roszczenia przedawniają się po 3 latach od momentu wypadku, nawet jeśli nie zakończyło się jeszcze leczenie. Osoby, które uległy wypadkowi, mogą liczyć na pokrycie kosztów poniesionych z tytułu pomocy prawnej. Wsparcia pieniężnego udziela towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ważne jest, aby jak najszybciej od wystąpienia szkody, zgłosić ten fakt do ubezpieczyciela. Należy wówczas wypełnić odpowiednie formularze. Po wypełnieniu i przesłaniu dokumentów, ubezpieczyciel decyduje czy i w jakiej wysokości należy się odszkodowanie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=