Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/11/2015

Obawiasz się posłać swoje dziecko do przedszkola? Sprawdź, jakie inne alternetywy istnieją w Norwegii

Wiele osób obawia się instytucji, jaką jest przedszkole. Dzieci przebywają w dużych grupach, nauczycielki dzielą swoją uwagę na większą gromadę, przez co potrzeby pojedynczego dziecka często pozostają niezauważone. Ponadto w większej społeczności łatwiej jest złapać jakąś infekcję lub doznać urazu i uszczerbku na zdrowiu. Rozwiązaniem dla mieszkańców Norwegii jest Familiebarnehage. Co to takiego?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

familiebarnehage

Są to instytucje, które mieszczą się w prywatnych domach i mają dużą mniejszą liczbę podopiecznych od normalnych przedszkoli. Zgodnie z przepisami na jednego wychowawcę nie może przypadać więcej niż pięcioro dzieci. Taka sytuacja umożliwia wychowawcom odkrycie talentów u dzieci, ale też problemów, z którymi borykają się w życiu codziennym.

Nadzór nad każdym familiebarnehage sprawuje gmina. Wszystkie kontrole są skrupulatne, a każda ewentualna wątpliwość jest dokładnie rozpatrywana. Domowe przedszkole finansowane są przez rodziców albo przez gminy. Koszty są porównywalne do cen w normalnych przedszkolach – barnehage.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszej zakładce – https://pol-nor.com/familiebarnehage-w-norwegii/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=