Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
27/06/2015

Nowy Park Rzeźby w Oslo

Klawiszowiec z zespołu A-ha, Magne ‘Mags’ Furuholmen, dostał zlecenie na stworzenie ogromnego parku rzeźby ceramicznej w stolicy Norwegii. Artysta uważa, że to największa misja w jego karierze artystycznej. Mężczyzna w wywiadzie dla Aftenposten powiedział, że ma zdecydowanie więcej do zaoferowania światu jako artysta niż jako muzyk.

Gigantyczny projekt został zlecony przez norweskiego miliardera, Kjell Inge Røkke, dla swojej firmy inżynierskiej Aker Solutions. Powstający park rzeźby będzie największym tego typu obiektem w Skandynawii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

thelocal.no

thelocal.no

Furuholmen w swoim warsztacie posiada aż 50 ton gliny. Będzie tworzył park, który stanie się rywalem dla słynnego parku rzeźby zaprojektowanego przez Gustava Vigelanda. Do tej pory Mags znany był bardziej jako twórca muzyki do znanego utworu A- ha z 1985 roku „Take On Me”. Mimo kariery muzycznej, Furuholmen udzielał się także jako artysta i w 1989 roku zorganizował swoją pierwszą wystawę.

Według Aftenposten firma Røkke zamierza przeznaczyć 200 mln NOK na budowę parku. Nie wiadomo jednak jak duża suma pieniędzy zostanie wydana na projekt artysty. Nie będzie to pierwsze zlecenie mężczyzny od firmy. Mags projektował już żagiel na jachcie, dekorował budynek Aker Solutions i stworzył 12 m stalową rzeźbę drzewa obok letniego domku miliardera.

Zespół A-ha wydaje w lipcu nowy singiel „Under The Make- Up” i wystąpi na koncercie jubileuszowym w Rio de Janeiro 27 września.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=