Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
02/03/2016

Nowe ścieżki rowerowe w Norwegii

Norweskie władze od spraw transportu zaproponowały rozwój tras ekspresowych, przeznaczonych wyłącznie do jazdy na rowerze. Ich powstanie przyczyniłoby się do znacznego ograniczenia emisji gazów w kraju, nawet o połowę.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

szlakirowerowe

Państwo zamierza zainwestować w tę infrastrukturę . Rowerzyści mogliby poruszać się z prędkością 30 km/h. Dodatkową zachętą dla użytkowników jednośladów byłaby możliwość darmowego przejazdu nowymi drogami. Plan transportu zakłada, że rowerem poruszać się będzie od 10 do 20% podróżujących do pracy. Obecnie tylko Kristiansand zbliża się do tej liczby – 8 procent. Nowe ścieżki powstaną między innymi w Oslo, Bergen, Trondheim, Grenland, Kristiansand i Tromsø. Norwegia planuje przeznaczyć na nie 8 mld NOK.

Osoby, które wybierają stare metody poruszania się po mieście, powinny wybierać auta niskoemisyjne lub o emisji zerowej, czyli takie, które są elektryczne lub napędzane wodorem. Pierwszych jest w kraju prawie 26 tysięcy, drugich – tylko 9. W ubiegłym roku zarejestrowano 17,1% pojazdów ekologicznych, w rynku których najwyższy na świecie udział ma właśnie Norwegia.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=