Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
30/03/2016

Nowe propozycje NAV na zmniejszenie ilości bezrobotnych

W lutym Anniken Hauglie, Minister Pracy i Spraw Socjalnych, krytykowała „prawo dżungli”, które, według niej, panuje w NAV. Aby to zmienić, poprosiła o zidentyfikowanie i wybranie tych przepisów, które tworzą tak zwane „wąskie gardła” i opóźniają moment wysłania ludzi z powrotem do pracy. Obecnie NAV wysłał list do Ministerstwa, gdzie przedstawia szereg zmian, umożliwiających szybsze zatrudnienie osób bezrobotnych.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

navlogo

Dofinansowanie biletu dla osób dojeżdżających do pracy

Mówi się, że bezrobotni powinni być przygotowani na dalekie dojeżdżanie do pracy. NAV postanowiło im to ułatwić i planuje wprowadzić wsparcie finansowe. Ma to na celu zmotywowanie młodych ludzi do podjęcia pracy lub ukończenia edukacji. Zgodnie z obecnymi przepisami, osoby poniżej 25. roku życia, otrzymują większą kwotę zasiłku niż osoby z niższym wykształceniem, które otrzymałyby pieniądze z Funduszu Pożyczkowego. NAV planuje to zmienić – proponuje obniżenie stawki minimalnej do około 10 000 NOK, która obecnie wynosi 15 000 NOK miesięcznie. Jak twierdzi, obniżony zasiłek doprowadzi do zmniejszenia napływu nowych osób do systemu oraz do krótszych okresów bezrobocia.

Ostrzejsze wymogi dotyczące CV

NAV będzie wymagało, aby osoby zarejestrowane jako bezrobotne, stworzyły oraz zarejestrowały na stronie nav.no swoje kompletne CV. Zasiłek nie zostanie wypłacony, dopóki ten warunek nie zostanie spełniony. Będzie to nieustępliwy i jednocześnie klarowny wymóg stawiany osobom, które szukają pracy.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Robert - 2016-03-30
Zlly pomysl mlodzi bez rodzin i tak beda sie rejestrowac jakos przezyja za te 10000 NOK a co ze starszymi co maja rodziny