Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
03/12/2015

Norweskie savoir vivre – poznaj najważniejsze zasady wychowania obowiązujące w Norwegii

Osobom, które przyjeżdżają do Norwegii na stałe lub do dorywczej pracy problemy nastręczają nie tylko sprawy urzędowe i szukanie pracy. Życie poza ojczyzną oznacza także konieczność nauki obcego języka, poznania mentalności obcego narodu, ich tradycji, ale także podstawowych zasad wychowania. Zapoznaj się z listą najważniejszych zasad norweskiego savoir vivre.

1. Targowanie się jest w Norwegii postrzegane jako faux pas.

2. Krytyka jest źle postrzegana. Osoba krytykująca wystawia sobie złe świadectwo.

3. Negatywnie postrzega się wszelkie próby uchylenia od udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez społeczności lokalne (np. dugnad).

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

531586_60427617

4. W Norwegii nie obiecuje się niczego ,,tylko przez grzeczność”. Słowa: ,,musisz mnie kiedyś odwiedzić” – zostają uznane za wiążące. W takiej sytuacji można się spodziewać wizyty.

5. Pytania dotyczące zarobków, ceny nowo nabytego auta itp. są negatywnie odbierane.

6. Norwegowie dużą wagę przywiązują do punktualności. Umawiając się na rozmowę w sprawie pracy, warto wziąć ten fakt pod uwagę. Spóźnienie będzie traktowane jako brak szacunku.

7. W Norwegii na powitanie nie podaje się ręki tak często, jak to się robi w Polsce. Wystarczy powiedzenie „Hei hei”, czyli „Cześć, cześć”.

8. Odwiedzając Norwega należy pamiętać o ściągnięciu butów.

9. Podczas uroczystych kolacji w norweskim domu należy poczekać, aż gospodarz da znać, że można rozpocząć spożywanie posiłku.

10. Przychodząc do Norwega na przyjęcie dobrze jest podziękować za zaproszenie.

Więcej znajdziesz w zakładce https://pol-nor.com/ciekawostki-o-norwegii/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pulver - 2015-12-03
o punktualności to się Polacy mogą wypowiadać a nie wiecznie myślący o niebieskich migdałach Norwegowie... Powinien być jeszcze jeden punkt, odnoszący się do kobiet z Polski, wiążących się z Norwegami- Norweg nie otwiera drzwi kobiecie, norweg traktuje kobietę jak innego faceta- Nie liczcie na taką pomoc w domu jaką Polscy mężczyźni wam mogą zaoferować. Życie z norwegiem to życie w bezpłciowym, nudnym i nie pomocnym związku- często tylko związku bo Norwegowie nie lubią się wiązać "Do końca życia". Zapomnijcie :D Norweg "ruchaczem" zawsze będzie.
mietek - 2015-12-03
"6. Norwegowie dużą wagę przywiązują do punktualności. "

Hahahahaha