Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
20/05/2017

Norwescy rolnicy blokują magazyny supermarketów w ramach protestu

Około 300 farmerów z całej Norwegii zaparkowało swoje traktory przy magazynach kilku supermarketów w Norwegii, tym samym uniemożliwiając odbiór dostaw.

źródło: thelocal.no

Akcja protestacyjna rozpoczęła się o 6 rano w piątek i potrwała trzy godziny. 26 różnych magazynów zostało zablokowanych przez rolników, którzy w ten sposób wyrażali swój gniew wobec negocjacji rządowych dotyczących wsparcia finansowego dla ich sektora.

Przez blokadę magazynów rolnicy uniemożliwiali dostarczenie produktów spożywczych do sklepów.

Przeczytaj również: Zniżki dla mieszkańców na kupno samochodów hybrydowych wywołają wielki skandal?

Rolnicy blokowali magazyny supermarketów Coop i Rema należących do NorgesGruppen. Część dostawców była wyraźnie podenerwowana akcją rolników.

„Jeden z kierowców z Danii jechał do Szwecji. Kończył mu się czas i był trochę zły. Objechał naszą blokadę, ale ogólnie byliśmy rozumiani przez niemal wszystkich kierowców tutaj” – powiedział Bodil Fjelltveit ze Związku Rolników w Bergen dla NTB.

W Follo interweniowała policja, która uznała blokadę za nielegalną, jako że rolnicy nie wystąpili o zgodę na przeprowadzenie protestu. Pozwolono im jednak dokończyć akcję, podaje NTB.

Protest to pokłosie upadku negocjacji w sprawie rządowego dofinansowania rolnictwa. Rząd proponuje aż o miliard koron mniej, niż chcieliby otrzymać rolnicy.

„Chcieliśmy dać jasny wyraz temu, że norweskie produkty muszą być doceniane” – powiedział Bartnes.

Supermarkety nie zajmują stanowiska w kwestii protestu rolników.

„To jasny przekaz od Norweskiego Związku Rolników ([Norges Bondelag) dla rządu. My pozostajemy neutralni w sprawie tych wydarzeń” – powiedział Per Roskifte, odpowiadający za komunikację w NorgesGruppen dla NTB.



Może Cię również zainteresować: 


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: