Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
21/10/2016

Norwescy Muzułmanie są oburzeni postem Minister Sylvi Listhaug. Domagają się dymisji

Premier Norwegii zakomunikowała, że kobiety, noszące nikab, nie znajdą u niej zatrudnienia. Czytaj więcej na ten temat – Premier Norwegii: „Nosisz nikab? Nie będziesz u mnie pracować”.


Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Sylvi Listhaug / Źródło foto: dagbladet.no

Sylvi Listhaug / Źródło foto: dagbladet.no

Minister Listhaug również zabrała głos w sprawie. Umieściła post na portalu społecznościowym, w którym napisała, że osoby, które przyjechały do Norwegii, powinny dopasować się do norweskiego społeczeństwa. Dodała, że Norwegowie jedzą wieprzowinę, piją alkohol i pokazują twarz, więc Ci, którzy przyjeżdżają do Krainy Fiordów, muszą podporządkować się prawu, regułom oraz wartościom Norwegów. Ta wypowiedź rozpętała burzę w świecie norweskich muzułmanów.

Muzułmanie w Norwegii domagają się dymisji norweskiej Minister ds. Imigracji. Post polubiło ponad 20 tysięcy ludzi.

– Jeśli ona (Sylvi Listhaug) nie rozumie złożoności tego zagadnienia i nie ma wiedzy, aby poradzić sobie z tym problemem społecznym w prawidłowy sposób, to nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie: „Czy Listhaug powinna przemyśleć urzędowanie na swoim stanowisku?” – napisał Omar Gilani Syed, kryminolog, pracujący z uchodźcami. – Jest to kolejny populistyczny krok do zebrania jak największej liczby głosów. Pani Minister zamiata naprawdę duże problemy pod dywan – czytamy w Aftenposten.

Zaineb Al-Samarai, polityk z ramienia Partii Pracy, oskarżyła Listhaug o celowe podzielenie imigrantów z resztą norweskiego społeczeństwa. – Jeżeli Listhaug jest Ministrem ds. Migracji i Integracji to powinna integrować, a nie dzielić – napisała w Dagbladet. – Nie wierzę, że norweska kultura jest tak słaba, że zamierza się położyć i umrzeć, jeśli ktoś zdecyduje się na ubranie hidżabu, jako swojego stroju narodowego. Norweska kultura jest silniejsza niż wieprzowina i nakrycie głowy.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor