Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
21/12/2016

Norwegowie zbudowali najdłuższy piernikowy pociąg na świecie… już po raz drugi!

Już po raz drugi w ciągu zaledwie pięciu lat norweska stacja kolejowa może poszczycić się zbudowaniem najdłuższego na świecie piernikowego pociągu.

Źródło foto: NTB scanpix

Źródło foto: NTB scanpix

Nowo otwarta stacja Holmestrand może poszczycić się 370,75 m piernikowego pociągu. Tym samym pobiła rekord ustanowiony w 2011 roku. Wtedy to piernikowy pociąg mierzył „jedynie” 206 metrów długości.

Nowa budowla wymagała prawie 700 kg piernikowego ciasta oraz współpracy około 800 uczniów i pracowników lokalnych firm w gminach Holmestrand, Hof i Sande. Premier Erna Solberg osobiście przybyła na uroczystość, aby oficjalnie otworzyć nową stację oraz zobaczyć niezwykłą budowlę.

Źródło foto: NTB scanpix

Źródło foto: NTB scanpix

Wszystkie wagony pociągu zostały bogato ozdobione. Burmistrz Holmestrand  Alf Johan Svele powiedział, że mieszkańcy miasta powinni być dumni z ich słodkiego rekordu. „Czuję się naprawdę dobrze. Jako burmistrz jestem naprawdę dumny, bo upewniłem się w tym, co już wiedziałem: mieszkańcy Holmestrand są zawsze zaangażowani” powiedział stacji NRK.

Niestety nikt jednak nie skosztuje efektów swojej pracy, ponieważ pociąg nie zostanie dopuszczony do spożycia przez ludzi. Najprawdopodobniej skończy jako pasza dla trzody chlewnej.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: