Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
07/11/2016

Norwegia zwiększa pomoc dla ofiar głodu w Jemenie

Norwegia zwiększa pomoc dla głodującej ludności w Jemenie. Minister Spraw Zagranicznych – Børge Brende powiedział, że sytuacja w kraju rozdartym wojną jest katastrofalna.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

africa-1783786_1920

„Sytuacja w Jemenie jest katastrofalna. 80% populacji potrzebuje pomocy humanitarnej, a sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza” powiedział Brende. Norwegia ma w planie zwiększenie pomocy humanitarnej o 25 milionów NOK na cel Światowego Programu Żywnościowego ONZ w tym kraju.

„Wojna w Jemenie uderza w cywilów. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na żywność i pomoc humanitarną” dodaje Brende. Według ONZ, obecnie 14 milionów ludzi w Jemenie uzależnionych jest od dostaw żywności z zagranicy w ramach pomocy humanitarnej.

W kraju tym obecnie znajduje się 2 mln osób niedożywionych i 370 000 dzieci, które cierpią na ostre niedożywienie. „Całe społeczeństwo jest dotknięte przez wojnę i kryzys, ale sytuacja w zakresie bezpieczeństwa żywności jest szczególnie krytyczna. ONZ ostrzega, że kryzys może przekształcić się w głód” powiedział Brende.

Norwegia przeznaczyła już 60 milionów NOK w ramach pomocy humanitarnej dla Jemenu, z czego większość została przeznaczona na bezpieczeństwo żywności.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: