Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/12/2016

Norwegia wprowadzi nowe zasady dla psów podróżujących za granicę

Od Nowego Roku wejdą w życie nowe i bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące badań i szczepień psów, które mają zamiar przekroczyć norweską granicę. Wymagania obejmą również podróże do Szwecji, dlatego FSA prosi ludzi o rozważenie, czy pies może zostać w domu.

dog-734692_640

Nowe wymogi mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się tasiemca karłowatego w Norwegii. Jak podaje FSA, pasożyt ten jest nieszkodliwy dla psów i lisów, jednak jeśli dojdzie do zakażenia człowieka, może być on śmiertelnie groźny.

Kluczowym punktem nowych przepisów jest to, że psy, które przebywały poza granicami Norwegii, muszą tam poddać się leczeniu przeciwko pasożytowi jeszcze zanim wróci on z powrotem do Norwegii.

Leczenie musi się odbyć między 24 a 120 godzin przed przekroczeniem norweskiej granicy. Musi być ono przeprowadzone przez weterynarza, który również poświadczy leczenie w paszporcie psa.

Należy również mieć potwierdzone leczenie po powrocie do domu, co także musi być odnotowane przez lekarza weterynarii w paszporcie naszego pupila. „Należy starannie rozważyć, czy pies musi być zabierany na krótkie wycieczki, czy może zostać z kimś w domu w Norwegii” powiedział doradca – Ole Herman Tronerud z FSA.

Jeśli podróżujesz bezpośrednio z kraju, gdzie nie istnieje tasiemiec karłowaty, czyli z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii i Malty, nie trzeba leczyć psa.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Norwegia wprowadzi nowe zasady dla psów podróżujących za granicę"