Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
20/02/2016

Norwegia wprowadza zaostrzenie przepisów dotyczących przyznawania zasiłku rodzinnego!

Rząd zaostrzy istniejące prawo dotyczące przyznawania zasiłku rodzinnego dla osób mieszkających poza granicami Norwegii. Obowiązujący limit sześciu miesięcy, zostanie zmniejszony do trzech!

„Zostaliśmy informację od władz szkół, że są oni zaniepokojeni przedłużającymi się nieobecnościami swoich uczniów. Choć jesteśmy przekonani, że to dobrze dla dzieci, że odwiedzają swoją rodzinę za granicą lub znajdują się na długich wakacjach, to obawiamy się, że zbyt długa absencja ogranicza integrację i zmniejsza możliwości dzieci do nauki języka norweskiego” powiedziała norweska Minister Finansów – Siv Jensen stacji NTB.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

girlfriends-photos-680286_640

Wniosek został już przedstawiony do konsultacji w Parlamencie. Rząd chce, aby nowe przepisy weszły już w życie od 1 lipca. Norwegowie, którzy pracują i studiują za granicą, nie podlegają nowym przepisom.

Przewodnicząca Partii Postępu – Siv Jensen powiedziała, że istnieją solidne podstawy ku temu, aby być zaniepokojonym o los dzieci, które nie otrzymują należytego wykształcenia ze względu czas spędzony za granicą. Zauważa również, że władze Policji oraz wiele gmin zwracają uwagę na ten problem.

Minister Solveig Horne z Partii Postępu podziela obawy Minister Siv Jansen. „ Zaostrzenie prawa do zasiłku dla dzieci jest dobrym sposobem na zmniejszenie absencji szkolnej” powiedziała.

Zasiłek rodzinny wynosi zazwyczaj 970 NOK na dziecko na miesiąc. Propozycja rządu oznacza, że państwo rodzinom łącznie wypłaci 2,910 mln NOK mniej niż do tej pory.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=