Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
11/01/2017

Norwegia – przyszły rekordzista w rankingu zielonych inwestycji

Premier Norwegii Erna Solberg twierdzi, że paryskie porozumienie klimatyczne odmieni Norwegię, a norweski przemysł musi się przygotować na bardziej rygorystyczną politykę klimatyczną w przyszłości.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

solar-panel-array-1591350_1280

Podczas corocznej konferencji Norweskiej Organizacji Handlu (NHO) Erna Solberg ogłosiła swoje plany, które zakładają stworzenie w Norwegii jak najlepszych perspektyw do inwestycji związanych z ochroną środowiska, a zarazem ostrzegła, że odbije się to na sektorze handlowym.

„To nie będzie łatwe. Wymagać to będzie znaczących zmian. Na tę chwilę jesteśmy najbardziej znani z oleju, gazu, fjordów i gór, ale jestem przekonana, że możemy stać się także symbolem technologii ekologicznej”- powiedziała Solberg.

Zainspirowana duńską inicjatywą „Zielone Państwo”, która weszła w życie w 2009 roku, norweska premier chciałaby przenieść pomysł partnerstwa publiczno-prywatnego na tamtejszy grunt poprzez program „Innowacyjna Norwegia”- podaje NRK.

Rząd poniesie wydatki rzędu 15-20 milionów koron, żeby wprowadzić plan w życie.

„Zachęci to sektor prywatny do wsparcia programu, a finalnie do dołączenia do niego i jego finansowania”- mówi Solberg.

Według pani premier norweski przemysł musi być ekologiczny, inteligentny i innowacyjny, by móc przetrwać po epoce oleju.

„Ekologiczny, bo potrzebujemy konkurencyjności. Inteligentny, bo wysoko płatne miejsca pracy, oparte na wiedzy, są konieczne jeśli pragniemy utrzymać dobrobyt społeczny. Innowacyjny, bo stoimy w obliczu restrukturyzacji”- powiedziała premier.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

jaro - 2017-01-11
Glownymi galeziami w Norwegii jest przemysl wydobywczy(gornisctwo) oraz energetyczny.Ciekawy jestem, jakie galezie przemyslu miala Pani Premier Solberg na mysli chcac wprowadzic bardziej rygorystyczna polityke klimatyczna??! Wydatek 20 mln NOK to kropla w morzu potrzeb....
Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: