Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
19/10/2016

Norwegia będzie dążyć do ograniczenia liczby turystów na popularnych szlakach?

Popularna grupa zrzeszająca miłośników pieszych wycieczek i aktywnego spędzania wolnego czasu apeluje o ograniczenie bardzo dużej ilości turystów na najbardziej popularnych szlakach turystycznych w Norwegii, takich jak Preikestolen.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wikipedia.org

Preikestolen / źródło foto: wikipedia.org

Friluftsliv to organizacja zrzeszająca osoby, lubiące piesze wędrówki i inne zajęcia na świeżym powietrzu. Lider grupy – Lasse Heimdal powiedział, że istnieje ryzyko, że ogromny skok liczby turystów, który każdego roku odwiedzają popularne norweskie szlaki, może im zaszkodzić. Twierdzi, że należy podjąć natychmiastowe działania, aby zabezpieczyć środowisko.

„Tak duże obciążenie może spowodować uszkodzenie środowiska. W takim przypadku władze zobowiązane są do nałożenia środków zaradczych” powiedział Heimdal nadawcy NRK.

„Ograniczenie dostępu może być jednym z tych środków”. Liczba turystów odwiedzających Preikestolen wzrosła z 60 000 w 2009 roku aż do 300 000 obecnie, a liczba odwiedzających popularną formację skalną Trolltunga wzrosła z 1 000 do ponad 100 000 w zaledwie pięć lat.

W sierpniu Norweskie Towarzystwo Turystyczne wezwało do wprowadzenia nowych przepisów, które miały ograniczyć liczbę turystów odwiedzających Preikestolen. Spowodowane to było serią wypadków, która miała tam miejsce.

Spacer na szczyt Preikestolen jest stromy i trwa do trzech godzin. Wielu turystów jednak jest źle przygotowanych do tej wyprawy. Wielu również ignoruje ostrzeżenia o niekorzystnej pogodzie. Później dochodzi do tragedii.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor