Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
10/06/2015

Niesamowita atrakcja w Norwegii

Do niedawna latarnie na obszarze Norwegii były zamieszkiwane wyłącznie przez ich opiekunów. Od czasu wprowadzenia pełnej automatyzacji latarni, większość została opuszczona przez mieszkańców.

Teraz możliwe jest zakwaterowanie w latarniach, które znajdują się wzdłuż całego wybrzeża krainy fiordów, od Vardø na północy do Grimstad na południu. Ponad 60 zabytkowych latarni oferuje zakwaterowanie dla osób szukających nowych doznań. W niektórych latarniach zostaje się samemu na noc, w innych można stać się części lokalnej społeczności. Małe miejscowości nadmorskie są bardzo gościnne dla podróżnych, więc przed nocą można zabawić się w pubie, a w trakcie dnia łowić z miejscowymi rybakami. W Norwegii poczucie historii jest bardzo silne, a morze i statki są siłą napędową wybrzeża.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

lighthouse-168132_640

Jedną z nielicznych latarni otwartą dla zwiedzających przez cały rok jest Littleisland, daleko na zachód od Vesterålen. Jest to miejsce ciche, zlokalizowane na małej wyspie obok oceanu. Pracownicy mieszkający na wyspie dbają o wygodę gości.

Noc w latarni morskiej może być ciekawym doświadczeniem i oryginalnym pomysłem na wakacyjny weekend.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Kala - 2015-06-11
spoko pomysł :) fajnie tak pomieszkać trochę w latarni :)