Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
28/08/2015

Nie znam norweskiego, szukam pracy w Norwegii

Wiele osób decydując się na kierunek emigracji, bierze pod uwagę swoje umiejętności językowe. Język norweski nie jest nauczany w szkołach, jego popularność jest znacznie mniejsza niż nauka języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Brak znajomości norweskiego może stanowić barierę przed podjęciem pracy w zawodzie w Norwegii.

„Jestem z wykształcenia prawnikiem. Próbowałem znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się doradztwem biznesowym czy podatkowym. Aplikowałem do takich firm jak na przykład Ernst & Young. Niestety, nie znałem wtedy nawet podstaw języka norweskiego. Posługiwałem się jedynie biegle językiem angielskim. Nie miałem szans na podjęcie pracy w zawodzie”- tak relacjonuje swoje próby podjęcia pracy jeden z naszych Czytelników. „Wyjechałam do Norwegii w czasie wakacji, Opiekowałam się dziećmi norweskiej rodziny. Komunikowaliśmy się w języku angielskim. W Norwegii nawet starsze osoby potrafią ten język. Nie musiałam uczyć się norweskiego, ale chciałam. Zdecydowałam się na ukończenie studiów pedagogicznych, moi pracodawcy opłacili mi kurs językowy w Norwegii i podjęłam pracę wychowawczyni w przedszkolu. Robię to, co chciałam, ale w Norwegii dostaję za swoją pracę dużo lepsze wynagrodzenie niż w Polsce” – tak wygląda historia Czytelniczki.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

books-691980_640

Jak wygląda rzeczywistość? Istnieją małe szanse na znalezienie pracy w zawodzie bez znajomości norweskiego. Niestety, biegły angielski to bardzo często za mało. Inaczej wygląda sprawa przy podejmowaniu pracy fizycznej. Na rynku jest wiele ofert pracy, do której nie trzeba znać norweskiego lub wystarczy jedynie znajomość podstaw. Mile widziana jest przez pracodawców chęć do nauki i starania. Specjaliści, tacy jak elektrycy i ślusarze, również niekoniecznie muszą znać norweski. Ale co stoi na przeszkodzie? Nauka języka norweskiego wcale nie musi być drogą przez mękę. Przede wszystkim liczy się motywacja i systematyczność. Są to dwa najważniejsze elementy, bez których nie wyjdzie nam nauka nawet najprostszego języka obcego. Język norweski należy do najłatwiejszych języków skandynawskich. Na początku barierą może wydawać się wymowa, ale przy odrobinie wytrwałości można szybko opanować tę umiejętność.

Gramatyka od 1972 roku jest uproszczona i ujednolicona i ci, którzy znają angielski, mogą zauważyć podobieństwa, np. przy używaniu czasów. Dlaczego warto uczyć się norweskiego? Przede wszystkim mało osób posługuje się językami skandynawskimi. Taka umiejętność wyróżni nas nie tylko na rynku norweskim, ale na całym rynku europejskim. Znając norweski, możemy łatwiej podjąć pracę w Norwegii w zawodzie. Zarobki w tym kraju kuszą każdego. Ponadto Norwegia uważana jest za najlepszy kraj do życia i cieszy się jednym z największych wskaźników rozwoju społecznego na świecie. Na początku warto wyznaczyć sobie cel, jaki chcemy osiągnąć. Często codzienna nauka języka obcego może okazać się zbyt przytłaczająca. Wśród polecanych metod nauki norweskiego znajduje się powtarzanie fiszek, czytanie książek i prasy, słuchanie audycji radiowych i oglądanie telewizji czy filmów.

Należy przede wszystkim pamiętać o regularności i powtarzaniu materiału. Języka obcego możemy uczyć się samodzielnie w domu, na internetowych kursach językowych lub w szkołach językowych. Polecane pozycje do nauki norweskiego dostępne są pod adresem: https://pol-nor.com/polskonorweski.php. Zainteresowanych kursem językowym odsyłamy na stronę: https://pol-nor.com/kurs_norweskiego.php.

Warto zainwestować swój czas w naukę języka obcego, na przykład norweskiego. Ci, którzy zdecydowali się lub zdecydują na życie w Krainie Fiordów staną się atrakcyjniejsi w oczach norweskiego pracodawcy. Nauka norweskiego może okazać się nowym, interesującym hobby, które często okazuje się być kluczem do sukcesu.

Szukasz pracy lub poszukujesz rąk do pracy? Skorzystaj z naszej zakładki! https://pol-nor.com/ogloszenia/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=