Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/02/2016

Najlepsze trasy kolejowe w Norwegii – sprawdź je u nas!

Norweski krajobraz zapewnia niezapomniane wrażenia podczas podróżowania siecią komunikacji kolejowej na terenie kraju. Długość sieci kolejowej w Norwegii wynosi około 4000 km, w sumie trasy biegną przez koło 696 tuneli oraz 2760 mostów. Około 30% linii kolejowej nadaje się do podróżowania z prędkością 100 km/h, a 4% z prędkością 160 km/h. Pierwsza droga kolejowa w kraju powstała w 1854 roku. Poznaj sześć najlepszych tras do podróżowania pociągami w Krainie Fiordów.

1. Kolej Bergen (Bergensbanen) – kolej łącząca Oslo i Bergen przebiega przez najwyższy szlak górski w Europie. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych tras, która przecina płaski płaskowyż Hardangervidda. Najwyższy punkt trasy znajduje się 1237 metrów nad poziomem morza.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: wired.co.uk

Kolej Bergen / źródło foto: wired.co.uk

2. Kolej låm (Flåmsbanen) – trasa prowadzi między górską stacją w Bergen dworca kolejowego i Flåm, położonym na brzegu Aurlandsfjord. Co roku turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby przebyć 20 km trasę, która biegnie wzdłuż malowniczych miejsc.

3. Kolej Rauma (Raumabanen)- trasa, która przyciąga turystów z całego świata. Przebiega przez najsłynniejsze norweskie atrakcje turystyczne, takie jak Droga Trolli i Ściana Trolli.

Droga Trolli / Źródło foto: google.com

Droga Trolli / Źródło foto: google.com

4. Kolej Northern (Nordlandsbanen) – podróżując tą trasą podziwia się północną część Norwegii -wspaniałą naturalną scenerię oraz rozkoszuje się widokiem na morze i góry.

5. Kolej Jær (Jærbanen) – trasa łączy Stavanger oraz Egersund na dystansie 10 km. Trasa biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii, przez Stavanger, Sandnes, Bryne i Egersund i jest doskonałą okazją na podziwianie norweskich fiordów.

6. Kolej Dovre (Dovrebanen) – kolej łącząca Trondheim i Eidsvoll. Na trasie turyści mogą dojrzeć stado łosi i zachwycić się norweskimi dolinami. Podróż koleją w Norwegii może okazać się niesamowitym przeżyciem ze względu na duży komfort jazdy oraz na wspaniałe widoki.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=