Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
03/07/2015

Możliwe zmiany w podatku VAT dla zagranicznych przedsiębiorstw

Ministerstwo Finansów przekazało dokument do konsultacji publicznej z propozycją modernizacji ram prawnych dla zagranicznych przedsiębiorstw, które podlegają opodatkowaniu w Norwegii. Zmiany te mają na celu ułatwienie tej grupie wywiązywanie się ze swoich obowiązków w zakresie VAT-u.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-70506_640

Zgodnie z obecnym przepisami dotyczącymi podatku VAT, podatnik niemający siedziby w Norwegii, a prowadzący działalność gospodarczą w tym kraju, musi być zarejestrowany w Norweskim Urzędzie Podatkowym za pośrednictwem reprezentanta. W takim przypadku może nim być zarówno osoba fizyczna jak i firma posiadająca norweski adres. Główna propozycja zmiany dotyczy zniesienia obowiązkowego wymogu rejestrowania firmy za pomocą pełnomocnika dla przedsiębiorstw mających siedzibę w państwie EOG, z którymi Norwegia podpisała porozumienie przewidujące wzajemną pomoc administracyjną w zakresie wymiany informacji i odzyskania podatku VAT. Przedsiębiorstwa z siedzibą w tych krajach mogą zamiast rejestracji poprzez reprezentanta wybrać, aby ich firma była bezpośrednio zarejestrowana w Norweskim Urzędzie Podatkowym.

W ramach konsultacji publicznej, możliwe jest wypowiedzenie się w tej sprawie (postmottak@fin.dep.no). Należy pamiętać, że takie działanie ma charakter publiczny w prawie norweskim i taka wypowiedź zostanie opublikowane wraz z innymi opiniami. Swoją opinię na ten temat można wysyłać na podany adres do 30.09.2015.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=