Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
07/03/2017

Młody Erytryjczyk sądzony za zabójstwo swojej dziewczyny w jednym z ośrodków dla uchodźców

19 latek z Erytrei jest oskarżony o zabójstwo swojej 17 – letniej dziewczyny w budynku opieki społecznej w Sunndal w 2015 roku. Proces odbędzie się w Nordmøre.

17 – letnia Erytryjka została wielokrotnie dźgnięta i zmarła w wyniku obrażeń wieczorem 19 listopada 2015 roku. Morderstwo miało miejsce w ośrodku opieki społecznej dla uchodźców w Sunndal, gdzie żyła dziewczyna.

Oskarżony, który w momencie popełniania przestępstwa miał 18 lat, zbiegł z miejsca zdarzenia. Nie mieszkał on w ośrodku, ale niedługo po zdarzeniu policji udało się go zatrzymać. Podczas pierwszego przesłuchania oskarżony przyznał się do winy, ale później zmienił wersję wydarzeń.

„Oskarżony nie przyznaje się do winy. Mówi, że nie pamięta co się wydarzyło, ale przyznaje, że mógł być zabójcą” – mówił prawnik z tego rejonu, Ingvild Thorn Nordheim.

„Oskarżenie dotyczy morderstwa i jako prokuratura zrobimy wszystko, aby tak właśnie został ten czyn zakwalifikowany” – dodał Nordheim.

Agencja prasowa NTB podała, że obrońca 19 – latka, Jørgen Riple, będzie starał się przekonać sąd, że czyn powinien być uznany za nieumyślne spowodowanie śmierci.

„Wówczas możemy dyskutować o tym jak długa powinna być kara” – mówił Riple.

17 – latka została ugodzona nożem 36 razy w różne części ciała i zmarła niedługo później w wyniku odniesionych obrażeń.

Oryginalnie proces miał trwać 5 dni w sądzie w Kristiansund, ale wiadomo już, że potrwa od poniedziałku do środy. Zeznawać będzie 12 świadków. Swoje opinie przedstawi także dwóch psychiatrów sądowych i dwóch patologów.Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: