Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
19/09/2016

Masz dziecko w szkole podstawowej? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Dzieci, które przebywają w Norwegii dłużej niż 3 miesiące, mają prawo i obowiązek chodzić do norweskiej szkoły. Dzieci polskich imigrantów zostają od razu rzucone na głęboką wodę i trafiają do normalnej norweskiej szkoły, często krótko po przyjeździe do obcego kraju. Pamiętaj, że szkoła norweska oferuje obcojęzycznym uczniom bezpłatną pomoc w postaci dodatkowych lekcji języka norweskiego. Nauka norweskiego trwa aż do momentu, w którym Twoje dziecko nie będzie miało problemu ze zrozumieniem bieżącego tematu lekcji. Często pociecha otrzymuje pomoc dwujęzycznego nauczyciela, który pomaga w opanowaniu materiału z lekcji.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

szkola

Jak zapisać dziecko do szkoły? W tym celu należy udać się do najbliższego urzędu gminy i złożyć podanie z prośbą o przyjęcie do najbliższej jednostki edukacyjnej. Obowiązkowe kształcenie dla obcokrajowców w Norwegii jest bezpłatne, szkoły są koedukacyjne i przyjaźnie nastawione do dzieci.

Dziecko w norweskiej szkole otrzymuje również bezpłatnie dostęp do podręczników i przyborów szkolnych. Pamiętaj o zakupie niezbędnych elementów wyprawki szkolnej, do których należą: plecak, piórnik, pojemnik śniadaniowy i bidon oraz matpake, czyli drugie śniadanie. Każde dziecko musi posiadać w swojej szafce szkolnej obuwie na zmianę, obuwie nieprzemakające, kurtkę przeciwdeszczową, strój do ćwiczeń i strój kąpielowy oraz ubrania na zmianę w specjalnym pokrowcu, takie jak: koszulka, skarpety i spodnie. W norweskich szkołach dzieci nie mają obowiązku noszenia mundurka, ale należy pamiętać o tym, żeby strój był schludny i odpowiedni do pogody panującej za oknem.

Nie musisz martwić się o transport Twojego dziecka do szkoły. Uczniom szkół podstawowych przysługuje prawo do bezpłatnego transportu w zależności od odległości szkoły od miejsca zamieszkania.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=