Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
06/05/2015

Marit Bjoergen założyła firmę

Marit Bjoergen jest najsłynniejszą norweską biegaczką narciarską. Niekwestionowaną rekordzistką pod względem liczby zwycięstw oraz zajmowanych miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata. Według niektórych komentatorów, ekspertów i samych zawodników uważana jest za najlepszego sportowca w całej historii biegów narciarskich.

Okazuje się, że teraz jest również właścicielką firmy inwestycyjno-doradczej. Zdaniem skandynawskich mediów jest to pierwszy krok do pożegnania się z karierą sportową.

Zarejestrowana przez Marit spółka akcyjna będzie nazywać się Tiram Holding AS. Nazwa tak naprawdę to jej imię, ale pisane od tyłu. Według wpisu ma zajmować się doradztwem związanym z treningami i motywacją. Angażować się również będzie w wykłady i inwestycje w papiery wartościowe oraz nieruchomości.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

bieginarciarskie.com

bieginarciarskie.com

Spekulowano początkowo, że biegaczka ogłosi koniec swojej kariery na początku kwietnia, ponieważ w przyszłym sezonie nie ma wielkich mistrzostw. Bjoergen natomiast na odbywającym się w Trondheim corocznym, tradycyjnym już, spotkaniu biegaczy narciarskich ogłosiła, że pobiegnie w przyszłym sezonie. Jak sama powiedziała: „Jestem już teraz pewna, że stać mnie dalej na tak mocne przygotowania, by móc kontynuować karierę. Potrzebowałam tej wiosny, by chwilę pomyśleć i teraz jestem pewna, że jestem w stu procentach gotowa na pracę, która wiąże się z jej kontynuowaniem. Dla mnie niezwykle ważne jest, by mieć stuprocentową motywację. Gdy się jej nie ma, szybko spada się ze szczytu”.

Majątek Bjoergen w 2013 roku szacowany jest na 25 milionów. Od tamtego czasu sporo się powiększył. W Pucharze Świata, tylko przez ostatni sezon, zarobiła 2,7 miliona. Do tego doliczyć należy wpływy z umów ze sponsorami, które szacuje się, że wynoszą 5 milionów rocznie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

gość - 2015-05-06
fajnie, że już teraz myśli o tym co zrobi jak zakończy karierę :) na pewno jej firma, z takim właścicielem szybko zyska klientów ;)