Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
19/11/2015

Lepsza ochrona dla pracowników zagranicznych

Niestety, wciąż, pomimo przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wiele osób doznaje urazów podczas wykonywania obowiązków służbowych. Najliczniejszą grupę osób pokrzywdzonych stanowią pracownicy zagraniczni. 30% ofiar wypadków w pracy ze skutkiem śmiertelnym, to osoby pochodzące z zagranicy.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

praca_budowa

Jeden z członków norweskiej Partii Pracy, który zasiada w Komisji Pracy i Spraw Społecznych w Parlamencie, zapewnia, że zostaną wprowadzone odpowiednie działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników.

Pracownikom zagranicznym należy zapewnić odpowiednie szkolenie językowe i pomoc w zrozumieniu kultury i regulaminu obowiązującego w miejscu pracy. Partia Pracy chciałaby wzmocnić działania Inspekcji Pracy, wprowadzić konieczność częstszych niezapowiedzianych wizytacji u pracodawców. W planach jest także stworzenie specjalnej infolinii, pod którą pracownicy mogliby zgłaszać nieprawidłowości zauważone w miejscu pracy.

Co roku Inspekcja Pracy dostaje ponad 2000 zgłoszeń dotyczących wypadków przy pracy. Niestety, w wielu miejscach pracownicy budowlani wciąż pracują bez odpowiedniego zabezpieczenia, brakuje podstawowego sprzętu do udzielenia pierwszej pomocy. Problemem jest także komunikacja z pracownikami, którzy nie znają norweskiego, a często też angielskiego.

Miałeś wypadek w pracy? Przeczytaj naszą zakładkę na ten temat – https://pol-nor.com/wypadek-w-pracy-w-norwegii/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=